بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٩/٢/٢٧

٢٧ اردیبهشت ماه

روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران

گرامی باد

نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٩/٢/۱٢

خلیج "فارس"، "عرب" نمی شود!

خلیج فارس

"خلیج فارس" ، نامی است بلند و رسا که ابهت اش مرزهای جهان را درنوردیده و بر پهن دشت آب ها ، صحراها ، کوه ها و صخره ها و نیز بر آسمان رنگارنگ می درخشد و از تابش آن برخی کشورها از جمله سران بی کفایت و ضد فارس آن نابینا گشته اند و توانایی دیدن و شنیدن نام آن را ندارند!

این سران مرتجع و وابسته به استکبار و استثمار -که همواره خود را قیم کشورها و ملل جهان می دانند - اگر نمی دانند و یا خود را به نادانی زده اند - بدانند که با هر حیله و ترفندی نمی توانند نام دشمن شکن خلیج فارس را تغییر دهند و خلیج فارس همیشگی خواهد بود .

خلیج فارس، متعلق به ایران و ایرانیان است و هرگونه تغییر و جعل در نام خلیج فارس محکوم است و با متخلفان و جاعلان باید به نحو مقتضی برخورد خواهد شد. اگر به هر عللی برخوردی که شایسته ی این جاعلان ضد بشر باشد صورت نگیرد ، آن وقت نوبت به ایرانیان آزاده و غیور ، این عاشقان و حامیان خلیج فارس خواهد رسید و اقدام مقتضی برای برخورد لازم با جاعلان و وابستگان سران استکباری انجام می شود.

بنابراین ، بهتر است که سران کشورهای عربی که از شنیدن نام خلیج فارس واهمه دارند ، به خود آیند و وجدان های شیشه ای و ناصاف خود را صاف و بی غل و غش کنند . چرا که فارس و عرب و ... یکی هستند و در این جا لازم است که سخن منظوم سعدی شیرازی را آویزه ی گوش خود کنند: "بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار  "

خلیج فارس ، همیشه خلیج فارس خواهد بود ؛ نه یک حرف کم تر و نه بیش تر. همان گونه که تنگه هرمز ، هم چنان تنگه ی هرمز است و نه چیز دیگری.

بهتر است سران کشورهای عربی که به ظاهر خود را مسلمان می پندارند و بزرگان استکباری آنان که از جعل کنندگان حمایت می کنند، پای خود را از گلیم شان جلوتر نبرند و وارد وادی خلیج فارس نیز نشوند و این قدر نام بزرگ فارس را مخدوش نکنند که آخر و عاقبت خوبی نخواهد داشت و ما راضی نمی شویم که قدرت های پوشالی یک روزی در طوفان خلیج فارس غرق شوند!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :