بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/٤

اي ميل B اي ميل!

به سلامتي و مباركي و ميموني و چند نقطه‌اي دل تنگ زاده براي مدتي رفت. حالا رفت مرخصي يا مأموريت يا چند نقطه به بنده اصلن مربوط نيست! او رفت و طبق اصل 20 ماده 19 تبصره 18 قانون طنز و طنازي اين جانب يعني دل فراخ زاده بر جاي كوچك او تكيه‌اي بزرگ زدم! البته نه به گزاف كه به چند نقطه! (البته اين را هم بگويم كه بنده از چند نقطه زياد استفاده مي‌كنم. شايد يك روز ديديد تمام مطالب ما از چند نقطه تشكيل شدند. يعني از 100 كلمه 99 كلمه چند نقطه بودند! كي به كيه.)

خب، دل تنگ زاده رفت و بنده آمدم و از همين الان پرچم صلح و آتش بس را كه چندي پيش دل‌تنگ زاده به واسطه‌ي رييس‌اش بالا برده بود، پايين آوردم و مي‌خواهم نخستين مطلب خودم را درباره هشدار شهردار اهواز بنويسم. پس اين من و اين شما و اين هم ستون دلتنگي‌ها كه نه آتش بس سرش مي‌شود و نه چند نقطه. و نه مرسي! پس، مرسي!

ماست ترش!

به مصداق اين ضرب‌المثل كه هيچ كس نمي‌گويد: «ماست من ترش است» اين بار شهردار گرانقدر اهواز اعلام كرده يعني هشدار داده است: «خطر آب گرفتگي شهر جدي است

خب، حالا اين جناب شهردار به چه شخص يا اشخاص و يا دستگاه و دستگاه‌هايي هشدار داده است؟! بگذار ليد اين خبر را بخوانيم شايد متوجه شديم: «شهردار اهواز در جلسه علني شوراي شهر گفت: به دليل عدم انجام تعهدات آبفاي اهواز امسال با حداقل بارندگي، با آب گرفتگي زياد در سطح معابر و خيابان‌ها روبرو خواهيم شد

خب، به سلامتي . بگذار سطح خيابان‌ها و معابر را آب بگيرد. فوقش ماموران شهرداري مي‌روند و درب مجاري فاضلاب‌ها را توي خيابان‌ها و معابر مي‌گشايند تا آب باران را به درون اين اگوها و يا فاضلاب‌ها و يا مجراي فاضلاب‌ها و يا چند نقطه‌ها هدايت! ‌كنند. بعد هم كه درب فاضلاب ها را يا يادشان مي‌رود بگذارند و يا عده‌اي چدن يا فولاد و يا آهن دوست، اين درب‌ها را به عنوان هديه با خود مي‌برند تا عابران و چرخ ماشين‌ها درون اين چاه‌ها حال كنند!

و اما اين خطر آبگرفتگي كه جناب شهردار مي‌گويد جدي است، شما فكر مي‌كنيد واقعن اين خطر جدي است؟ من كه فكر مي‌كنم شوخي باشد! چرا؟ چون اگر جدي بود، به احتمال قوي اداره ثبت احوال و يا اتحاديه قصابان و يا شهرداري تهران و يا بخشدار همدان يك فكري براي اين آبگرفتگي احتمالي مي‌كردند و همين جور دست روي دست نمي‌گذاشتند!!

راستي شما خوانندگان عزيز! كه حتمن جزو عابران نيز خواهيد بود و ممكن است گرفتار آب گرفتگي نيز بشويد، شنيده‌ايد اين ضرب‌المثل‌ را كه مي‌گويند: «فلاني دست پيش مي‌گيرد كه پس نيفتد؟نشنيده‌ايد؟! خب حالا بشنويد. كي به كيه! اوضاع و احوال شهرمان همين است ديگه! يكي دست پيش مي‌گيرد كه پس نيفتد. يكي هم تاكيد مي‌كند كه : «تمام مسايل و مشكلات استان را براي آنان تعريف مي‌كنيم

حالا يكي هم نيست به اين يكي كه فكر كنم رييس شوراي شهر باشد بگويد: به جاي تعريف مسايل و مشكلات استان كه مدتي وقت مي‌گيرد، لااقل با ديگر مسوولان بنشينيد و فكري براي حل مسايل و مشكلات استان بكنيد و اقداماتي را به مرحله‌ي اجرا درآوريد. تعريف كردن كه كار ساده اي است و از هر كسي كه توي استان زندگي مي‌كند بپرسي كلي چيز و يا چند نقطه برايت تعريف مي‌كند! شايد هم تعريف كردن مسايل و مشكلات استان جزو وظايف شوراهاي شهر است و ما خبر نداريم!! يكي هم نيست بيايد و از ما انتقاد منتقاد كند و بگويد: اي دل فراخ زاده! پس تو كجاي كار و اين روزگاري كه از همه چيز بي خبري!

راستي اين جريان «ماست ترش» چي شد كه ما تيتر زديم؟! و يا همين «فلاني كه دست پيش مي‌گيرد كه پس نيفتد»؟ عجب! يكي هم نيست كه بيايد و اين ضرب‌المثل‌ها را برايمان تعريف كند و هكذا تفسير و تحليل و چند نقطه!

اما انگار بعضي‌ها دست به تعريف‌شان خوب است و ما مي‌توانيم از آنها خواهش كنيم كه بيايند و يا ما برويم و اين چيزها را برايمان به تعريف‌اند!

بنابراين ما از همين تريبون آمادگي خويش را اعلام مي‌كنيم! راستي اين جريان آب‌گرفتگي هم جزو مسايل و مشكلات استان محسوب مي‌شود يا خير؟! اصلن مي‌خواهيم كه درباره‌ي ماست ترش برايمان توضيح دهند! كه خود اصل آب گرفتگي است، مرسي!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :