بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/۱٢

به سلامتي و خوشي و موفقيت، فتح‌ا... معين استاندار دوست داشتني سابق خوزستان رفت و امير حيات‌مقدم آمد. در اين ارتباط خيلي‌ها مي‌گويند: صد حيف كه معين رفت و صد شكر كه حيات‌مقدم آمد، حالا اگر در اين مورد، عده‌اي بگويند كه اين چيزي را كه ما مثال زديم، در اين ارتباط نبود، بگذار بگويند، چرا كه هر كس آزاد است ابراز عقيده كند. ما كه جلوي حرف زدن ديگران را نمي‌گيريم و چه بسا جلوي عده‌اي از مسوولان دستگاه‌هاي دولتي و خصوصي كه برخي مطبوعات را از آگهي‌هاي تبريك رنگين كرده‌اند!

وقتي كه جناب دكتر احمدي‌نژاد سكان كشتي هيات دولت را به دست گرفت، گفت: تصوير مرا به ديوارها نزنيد و يا شنيديم كه از زدن آگهي‌هاي تبريك در جرايد مسوولان را منع فرمود. خب، اين كار بسيار پسنديده است. مي‌توان با 3-4 خط در يك برگ A5 (آ پنج) تبريك نوشت و به دفتر وزيران و يا مسوولان فرستاد و ديگر نيازي به چاپ آگهي‌هاي رنگي در جرايد آن هم به قيمت‌هاي گزاف نباشد. البته ما از اين كه جرايد آگهي داشته باشند، خوشحال مي‌شويم. اما نه هر آگهي‌اي! آن شهرداري و يا شوراي شهر و آن دستگاه‌هاي دولتي كه نسبت به چاپ آگهي‌هاي تبريك و تسليت در مطبوعات اقدام مي‌كنند، در حالي كه از چاپ اين گونه آگهي‌ها منع شده‌اند، چه اهدافي را دنبال مي‌كنند؟!

آيا مردم انواع عوارض خود را به شهرداري‌ها مي‌دهند كه آن‌ها به مردم خدمات‌رساني كنند، يا اين كه در راه گفتن تبريك به فلاني و بهماني هزينه كنند؟! بگذريم.

البته ما هم بايد در مصرف برگ سفيد يا كاهي صرفه‌جويي و سخن را كوتاه كنيم و سمت جديد: جناب امير حيات‌مقدم، را تبريك بگوييم. همچنين از طرف خود و همكاران و هم از سوي تمامي مردم استان و نيز مسوولان (هرچند كه آن‌ها ما را نماينده خود ندانند). اميدواريم در توسعه و عمران و آباداني استان، موفق باشند. فقط اين عزيز لطف كنند و به اين شهرداري‌ها و ديگر دستگاه‌هاي دولتي بگويند: براي تبريك گفتن به ما سر و دست نشكنيد و به كار خدمات‌رساني به مردم بپردازيد. همين!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :