بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/۱٤

باور كنيد بنده يعني« دل فراخ زاده »‌حسابي داغ كرده ام!‌البته نه مثل كتري جوش آورده باشم! نه! اصلن اين طور نيست فقط توي اين مساله مانده ام كه بالاخره فرماندار را انتصاب مي كنند يا انتخاب!! تا چند روز پيش كه مي ديديم و مي شنيديم كه فرماندار از سوي وزارت كشور و استاندار انتخاب، ببخشيد، انتصاب مي شد، اما گويا مدتي است كه اين رويه عوض شده!! و مسوولان هر شهرستان تصميم مي گيرند و هراز چندگاهي هم به چالش مي‌نشينند كه چه شخصي را به عنوان فرماندار انتخاب و به مركز استان و يا پايتخت معرفي كنند.

همانطور كه براي تعيين استاندار، نمايندگان مجلس و ديگر مسوولان شهرستان پيشنهادها و رايزني‌ها و چند نقطه اي هايي مي دهند تا آن شخصي كه مدنظرشان است بر سر كار بيايد.

يعني اينكه استاندار هماهنگ با آنها باشد و يا در خط آن ها و يا هم فكر و هم راي ان ها و يا هم خط آن ها و يا شخصي كه آن ها مدنظرشان بوده است. ( خسته شديم از بس كه يعني و يا با كرديم.)

بهتر است از مقدمه كم كنيم و بر مبلغ افزاييم. يعني اينكه برويم سراصل موضوع. يعني تب و تابي كه در مسجدسليمان براي انتخاب يا انتصاب فرماندار بالا گرفته است!

البته اين تب و تاب، اگر چه گفته مي شود اندكي رو به كاهش رفته است ولي تا هنگامي كه فرماندار منصوب نشده باشد چهره هاي مطرح و معرفي شده از سوي برخي دستگاه ها و اشخاص همواره بر سر زبان ها است. گزارش بچه نفتون از مسجدسليمان حاكي است: به دنبال رسيدن مهندس اكبر زاده فرماندار مسجدسليمان به سن بازنشستگي، تلاش بعضي از مسوولان شهرستان براي انتخاب يك نيروي كاري براي معرفي به وزارت كشور و استاندار و در نتيجه انتصاب او به عنوان فرماندار شهرستان مسجدسيلمان شدت گرفته است.

به گزارش بچه نفتون، گزينه هايي چون اسحاق مرادي بخشدار فعلي شهرستان، بهرام چهرازي مشاور مدير عامل سازمان آب و برق خوزستان، سرهنگ ورناصري فرمانده سابق سپاه مسجدسليمان، عباس براتي معاون فعلي فرماندار و مجتبي حيدري براي تصدي فرمانداري در نظر گرفته شده اند.

اما گفته مي شود: شانس جعفر ملك محمد زاده رييس فعلي دانشگاه آزاد اسلامي و رفيعي فرماندار سابق آبادان به خاطر همفكري و هم رايي دو تن از مسوولان اين شهرستان بيشتر است.

خب، به سلامتي. ما هم دوست داريم كه هم مسوولان شهرستان مسجدسليمان از انتخاب يا انتصاب فرماندار راضي و خشنود باشند و هم اين بچه نفتون ما. چرا كه ايشان يعني بچه نفتون از فرماندار سابق كه هنوز هم نرفته اما بازنشسته شده است خيلي خيلي راضي بود. چرا كه معتقد بود: انساني تلاشگر و مخلص و فداكار بود. اميدواريم فرماندار بعدي نيز بتواند در انجام وظيفه و خدمت به مردم محروم مسجدسليمان تلاش كند و موفق بشود. همه بگوييد ان شاالله.

دشت لالي دشت نكرد!

اين دشت لالي هم از ان دشت هايي است كه دشت نكرده است!

يعني اينكه مثل دشت رفسنجان كه قرار است از سرشاخه هاي كارون سيراب شود، نتوانسته از نعمت آب شرب بهره مند شود، چرا؟ من چه مي دانم! در اين مورد فرماندار لالي مي‌گويدطرح آب رساني به دشت لالي به دليل نبودن اعتبار، با وجود پيشرفت فيزيكي طرح، نيمه تمام مانده است.

نبي اله خون ميرزايي توضيح مي دهد: « پروژه آبي كردن دو هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي ديم لالي از هفت تا 8 سال پيش مطرح شد كه در حال حاضر نيز ساخت ايستگاه پمپاژ آبرساني به دشت لالي به پايان رسيده است

وي خاطر نشان مي كندسال گذشته 13 ميليارد ريال اعتبار ساخت شبكه آبرساني دشت لالي تخصيص نيافت و به همين دليل، پروژه ساخت اين شبكه آبرساني آغاز نشد

خب، اين هم از دشت رفسنجان، ببخشيد، لالي و سخنان فرماندار اين شهرستان. حالا چه شخصي و يا چه دستگاهي پاسخ لازم را مي دهد؟! چگونه براي آبياري كردن دشت رفسنجان و نوشيدن پسته هاي گريان اين شهرستان اعتبار هست. آن هم براي مسير500 كيلومتري سرشاخه هاي كارون تا دشت رفسنجان اما براي مسير چند كيلومتري اعتبار نيست؟! به راستي اين اعتباري كه تخصيص نيافته، كجا رفته است؟! بنده پيشنهاد مي دهم كه اگر اعتبار سال گذشته پروژه آبرساني به دشت لالي هنوز برقرار است، مسوولان لطف كنند و آن را به پروژه آبرساني به دشت رفسنجان اختصاص دهند كه يك وقت پسته هاي اين دشت گريان نشوند كه ما هم از گريان شدن اين پسته ها ممكن است گريان شويم!! حالا اگر دشت لالي اعتبار نداشته باشد مهم نيست!! مهم سیراب شدن پسته ها است كه بايد سيراب شوند!! و مي‌شوند! لذااز مسوولان كشوري تقاضا داريم كه هر زودتر به دشت رفسنجان برسند تا از{ پدو}يا عوض اين دشت، دشت لالي هم سر و سامان بگيرد!! چرا كه همه امور به دشت رفسنجان برمي گردد ولاغير! مرسي

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :