بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/۱٤

محروميت و ناامني!

اين محروميت هم عجب آدمي است! عجب چند نقطه‌اي است! ببخشيد، مارو بگو كه فكر كرديم محروميت هم آدم است! اصلن فكر نكرديم كه محروميت آدم نيست! البته نه اينكه آدم نيست، كه چيزي بدي است/ شايد هم از اين جهت آدم نيست كه چيز بدي است! اي بابا! خودمان هم متوجه نشديم كه چه گفتيم! از بس كه محروميت نچشيده و نكشيده و نديده و نشنيده ايم، فكر مي كنم كه محروميت يك عددي است. در حالي كه نه تنها عدد نيست كه حرف هم نيست! اصلن اين محروميت چيست كه اين همه براي آن مقدمه چيني كرديم؟!

بهتر نيست برويم سراغ سخنان جناب استاندار و ببينيم اين عزيز چه گفته است:« 70درصد ناامني در اين استان از مشكلات معيشتي و محروميت مردم ناشي مي شود و 30 درصد ناامني نيز مربوط به توطئه هاي خارجي است

كه اين طور. يعني اگر محروميت مردم از بين برود و يا معيشت آن ها تامين شود، محروميت از بين مي رود؟!

چه خوب! به گمانم با اين حساب همين روزها ريشه ي ناامني يعني 70 درصد كنده شود و برود پي كارش! چرا كه قرار است محروميت مردم توسط همت و تلاش مسوولان از بين برود يعني محروميت زدايي شود از مردم! فقط مي ماند آن 30 درصد ناامني كه مربوط مي شود به توطئه هاي خارجي كه در اين مورد نيز مي توان با آمريكا و انگليس و كانادا به مخالفت برخواست و آنها را تحريم كرد!

يعني اينكه ارتباط بازرگاني، سياسي، اقتصادي و يا چند نقطه اي خود را قطع كنيم تا دمارشان در بيايد و بيفتند به التماس و آن وقت ما مثل «حسام بيك» سريال «روزي روزگاري» بگوييم: التماس نكن! و اگر هم قيافه گرفتند گوششان را ببريم و بگذاريم كف دستشان! خب، با اين حساب، ديگر فكر نكنم مشكل يا معضل ناامني وجود داشته باشد! پس مسوولان بروند. بخوابند كه ما بيداريم! كورش هم همچنان بخوابد كه مشكلي نيست و ديگري چيزي به نام نا امني وجود نخواهد داشت حالا چه 70 درصد چه صفر درصد!!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :