بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/۱٦

« همزمان با مناطق هشتگانه اهواز در مراسمي با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار منطقه، طرح هديه مهر در مدارس دخترانه و پسرانه منطقه ي محروم چند نقطه به اجرا درآمد

مي گويم:B.B.C اهوازي! چيزي گفتي؟

B.B.C مي گويد: قربانت گردم! اي دل فراخ زاده جان ! خب معلومه ديگه. بنده « ليد» يك خبر، ببخشيد، يك گزارش ويژه يا گزارش آگهي را برايت خواندم.

مي گويد: براي چه خواندي؟ مگه از جناب عالي خواستم كه بخواني؟!

مي گويد: نه ! ولي گفتم، بداني بهتر است.

مي گويد: حالا اگر ندانم مگر چطور مي شود؟

B.B.C در حالي كه روزنامه اي را كه يك چهارم صفحه آن گزارش آگهي چاپ شده و در آن دو تن از اعضاي شوراي شهر در كنار دانش آموزان عكس هايي به يادگار گرفته اند، جلو مي آورد و نشانم مي دهد و مي گويد: قربان! به نظر شما اين عكس ها و اين تيتر كه نوشته: « با همت شوراي اسلامي شهر و شهرداري، هديه مهر ميان دانش آموزان مناطق محروم توزيع شد» يعني چه؟

نگاهي به روزنامه مي اندازم و نگاهي به تيتر و روتيتر و سوتيترهاي آن و نيز امضاي پاي آن كه نوشته شدهروابط عمومي و امور بين الممل شهرداري » مي اندازم و مي گويم: مبارك است مبارك است. از اين بهتر ديگر نمي شود!

B.B.C با تعجب مي گويد: چي چي مبارك است؟! اينكه در يكي از سوتيترها آمده است: «طرح مهر براي نخستين بار است كه توسط شوراي اسلامي شهر و شهرداري ميان مدارس مناطق محروم اجرا مي شود كه اجراي اين طرح شادي دانش آموزان مناطق محروم اهواز را به همراه داشته است

مي گويم: تقريبن! هم از اين جهت كه يك كاري انجام شده تا اعضاي شوراي شهر بتوانند عكس هايي بگيرند و مضافن شادي را تقديم دانش آموزان كنند!!

مي گويد: حالا بچه ها از گرفتن هدايا شاد شده اند و يا انداختن عكس با دو عضو شوراي شهر؟

مي گويم: من چه مي دانم! مگر نمي داني گفته اند كه اگر به جايي و يا به فرد يا به افرادي كمك مي كنيد و هديه مي دهيد بايد كاري كنيد كه دنيا بفهمد! بهترين راهش هم اين است كه عكاس و خبرنگار و يا روابط عمومي و امور بين الممل با خود ببري و از دادن هدايا گزارش آگهي تهيه كنند و در روزنامه ها بچاپند تا دنيا بداند كه به مناطق محروم و دانش آموزان كمك شده است!! خب، اگر اين روزنامه اين گزارش را چاپ نمي كرد، بنده، جناب عالي و ديگر شهروندان و روستاوندان از كجا مي دانستيم كه به مناطق محروم و بچه ها كمك شده و هديه داده شده است؟!

B.B.C اهوازي مي گويد: قربانت گردم! ولي هنرمند آن است كه هنرش را ارائه كند بدون اينكه خودش را ارائه كند. تازه مگر نديدي و يا نخواندي و يا نشنيدي كه امام علي(ع) در هنگام كمك به محرومان و تهيدستان تلاش مي كرد كه كسي او را نشناسد و لذا شبانه مي رفت و به مردم كمك مي كرد.

مي گويد: اي بابا! حرف شما درست و متين ولي اين يك مورد را شما ناديده بگيريد! تازه خود دانش آموزان التماس كرده اند كه اين دو عضو محترم در كنار آن ها عكس گرفته اند!

B.B.C مي گويد: حتمن خود گزارش مصور آگهي هم التماس كرده كه تهيه اش كنند و آن را توي روزنامه چاپ كنند؟!

مي گويم: شايد، مگه نمي دوني كي به كيه!

B.B.C اهوازي از كي به كيه ما تعجب مي كند و مي گويد: يعني چه كي به كيه؟!

نگاهي عاقل اندر سفيه به او مي اندازم و مي گويم: برو بذار باد بياد!

مي گويد: كه چطور بشود؟

اي بابا! ما چه مي دانيم كه چطور مي شود! بالاخره يك طوري مي شود. تو برو كنار بذار باد بياد. بعد معلوم مي شود!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :