بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/٢٠

آقاجان! مگر درباره ي پيوند اعضا چيزي نشنيده اي؟ بيا و در اين رشته تخصص مخصص بگير و برو كار كن كه هم نون توش است و هم پول و هم چند نقطه! چقدر بايد در اين زمينه بگوييم و بنويسيم.

تازه همه ي حرف ها را كه نبايد گفت و نوشت و زد! بعضي ها را بايد سربسته گذاشت و فقط با ايما و اشاره به جلو برد. متوجه هستيد كه چه مي گم؟

بچه نفتون با شنيدن سخنان آتشين‌ام به صدا درمي آيد و مي گويد: دل فراخ زاده! بنده كه از حرف هايت سر درنياوردم. ممكنه واضح تر بگويي؟

مي‌گويم: از اين واضح‌تر چه مي‌خواهي؟

مي گويد: كدام چيز واضح بوده و هست؟

مي گويم: همين چيزي كه مثل نور مي درخشد.

مي گويد: كدام نور؟

مي گويم: اي بابا! اين نور را نمي بيني كه خواستار قطع سريع اعضاي عفوني استانداري شده است؟!

مي گويد: اين كه نوشته: « آقاي حيات مقدم وارث يك استانداري ناكارآمد است. او مجموعه اي را تحويل گرفته كه در سال هاي گذشته نيروهاي كارآمد را منزوي و جز معدود نيروهايي كه نتوانستند آنان را از گردونه خارج كنند، بقيه مجموعه يا خموده و بي تحرك و يا بعضاً دستشان آلوده تخلف هايي بوده كه اگر روزي عملكرد آن‌ها بررسي شود معلوم مي گردد كه چه به روز بيت المال و آبروي نظام آورده اند. اكنون دست هايي در كار است كه اين نيروهاي ناكارآمد را كه بايد سريعاً از مجموع استانداري طرد كنند، ابقا و يا جا به جا سازند كه در صورت تحقق اين نقشه، آب از آب در استان تكان نخواهد خورد. لذا ضرورت جراحي در كادر استانداري و قطع اعضاي عفوني كاملاً محسوس و ضروري است

مي گويم: هابله! خب نظرت را بگو تا ما هم بدانيم!

بچه نفتون توي فكر مي رود و مي گويد: بنده قسم خورده ام كه در اين موارد نظري ندهم و چيزي ننويسم اصلن من چه كاره بيدم كه بخواهم نظر بدهم؟ نه پزشكم كه درباره ي جراحي و قطع يا پيوند اعضا نظر بدهم و نه خوشم از دكتري مي آيد. بگذار ما توي حال و هواي شهر و منطقه مان باشيم.

مي گويم: ما رو بگو كه فكر مي كرديم جناب عالي صاحب نظر هستي. برو بذار باد بياد نسيم شمال!

بچه نفتون مي گويد: خب نظر خودت چيست؟

مي گويم: به نظر من استانداري بايد به يك بيمارستان تخصصي كه در زمينه عفونت و عفوني و چند نقطه كار مي كند تبديل شود و تا يكي دو سال حالا مي خواهند دست ها يا پاها و يا كلن اعضايي را جراحي و قطع كنند و يا پيوند بزنند خودشان دانند!

ضمنن اين اخبار بيماران، ببخشيد، چند نقطه هاي عفوني و عفونت دار (!) را هم از رسانه‌هاي شنيداري و ديداري و نوشتاري و چند نقطه داري پخش كنند تا مردم در جريان قطع يا پيوند اعضا در استانداري يا بيمارستانداري قرار گيرند!

همچنين به آن كس هم كه اين عفونت ها را تشخيص داده - آن هم بعد از تعويض استاندار قبلي - يك سمت درست و حسابي و توپ بدهند تا هنگام تعويض استاندار فعلي نيز در چند سال آينده چيزي را از قلم نيندازد!

بچه نفتون مي گويد: معلوم هست چه مي گويي؟ انگاري حالت خوش نيست.

مي گويم: البته كه حالم خوش نيست. بيا دست بگذار ببين بدنم چقدر گرمه!

خب يك زنگي بزن اورژانس مورژانسي، نه اصلن يك زنگي بزن استانداري و بگو كه دل فراخ زاده تب و لرز كرده و دارد چند نقطه مي گويد، به گمانم مخ و زبانش عفونت كرده است، شايد آمدند و زبانم را قطع كردند و هم يك استان از دست و زبانم راحت شدند هم دل تنگ زاده شادمان بشود و هم شما بيايي و جاي ما تكيه بزني!

بچه نفتون كه مي بيند ما حالمان خوش نيست و بايد برويم بيمارستان، ببخشيد، استانداري تا زودتر يا يك جايمان را سريعن قطع كنند و يا پيوند بزنند، راهش را مي گيرد و مي رود و ما را توي تب و لرز خودمان مي گذارد!

آقا! يكي بيايد به فرياد ما برسد! پس اين استانداري مي خواهد چه كند؟ چرا آمبولانس نمي فرستند و ما را با خودشان نمي برند و معالجه نمي كنند؟! شايد هم فقط در آنجا مي خواهند اعضاي عفوني را قطع كنند و خبري از وصل كردن نيست و هر چه هست فصل است!

اي بابام واي. اين استانداري براي وصل كردن آمده است يا براي فصل؟! اينجوري كه تير زده شده به گمانم براي فصل كردن آمده باشند!

خدا آخر و عاقبت ما كه چه عرض كنيم، بروبچ استانداري را ختم به خير كند!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :