بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۱٠/٩

 

اي استان خوزستان! چرا پيشرفت نمي كني؟! چرا ارتقا نمي يابي؟! چرا با وجود برخورداري از مواهب و عوامل و امكانات و ذخاير و مخاير و چند نقطه، از جاده ي محروميت و فقر بيرون نيامده اي؟! شايد هم دوست داري در فقر و محروميت باشي تا بتواني دي ريم دام دي ريم رام! نه؟!

شايد هم بهتر است برويم و گفت و شنود استاندار را با خبرنگار رسانه هاي جمعي يك بار ديگر بخوانيم تا سطح امكانات و كيهانمان بالا رود و ايضن فهم مان!

شما خوانندگان هم بخوانيد. كي به كيه!

«استان خوزستان،‌ استاني است (برو توي ادبيات جمله و ببين چقدر زيبا و جالب و كامل است!!) كه از لحاظ برخورداري طبق اسناد، رتبه 17 را در كشور دارد و در برخي از شاخص ها رتبه 18 را داراست. (مبارك است) استان خوزستان از لحاظ بيكاري و فقر در رتبه دوم جاي دارد (تبريك مي گويم)؛ در آموزش و پرورش نيز رتبه 24 كشور هستيم (باز هم مبارك است).

بنابراين نگاه اجمالي به استان خوزستان از لحاظ آمار و ارقام نگاه بسيار ناخوشايندي است!!»

البته جملات توي پرانتز از ما بود. يك وقت فكر نكنيد از جناب استاندار بود.

خب، با خواندن اين جملات ارزشمند كه از زبان استاندار بيان شده، پي به اهميت استان و پيشرفت و تحول آن برديد؟!

البته در اين متني كه توي گيومه نوشتيم و جناب استاندار بيان كرده، رتبه برخورداري استان طبق اسناد 17 است، اما در تيتري كه يكي از هفته نامه ها زده و به نقل از استاندار آورده، رتبه ما از عدد هفده به عدد سه ارتقاء يافته است. حالا چه گونه،‌ شايد خيلي ها اطلاعي نداشته باشند، اما وقتي كه به استان نگاه اجمالي از لحاظ آمار و ارقام نيندازيم، كه ناخوش آيند است! حتمن رتبه استان از 17 به 3 ارتقاء مي يابد!

اگر عده اي بپرسند كه چگونه از 17 به 3 ارتقاء يافتيم. بنده چيزي نمي گويم. چرا كه جناب استاندار چيزي نگفته است. هر كس سوالي دارد خودش برود جستجو كند و ببيند چه طور شده كه اي طور شده است!

البته امكان دارد كه در طول مدتي كه جناب استاندار مسووليت و سكان استانداري را به دست گرفته، اين ارتقاء صورت گرفته باشد! هيچ بعيد نيست كه حرف ما صددرصد واقعيت داشته باشد. كافي است خوانندگان به اين صحبت ما نگاه آمار و ارقامي نيندازند!

بنده يعني بچه نفتون از همين تريبون به شما خوانندگان قول مي دهم كه تمام مشاكل و معاضل و مسايل و نقاطل! (منظور چند نقطه است) استان يا در اين مدت كه تغيير و تحولات در استان رخ داده، حل شده و يا در حال حل شدن است و خيالشان جمع و راحت باشد! حتي مي توانند با خيال راحت و در آرامش بروند بخوابند و درهاي منازلشان را هم قفل نكنند!!

آهاي كاكانبو! يك قاشق چاي خوري وردار بيار مي خوام مشكلات استان،‌ ببخشيد، اين شكرهاي توي چاي را  به هم بزنم و حل كنم! وقتي كه با يك به هم زدن، شكر حل مي شود، مشكلات استان مگر جرات دارند كه پرستيژ ما را ببينند و حل نشوند!! ما خودمان رتبه انتخاب و انتصاك مي كنيم!!

تازه مي توانيم رتبه 3 را هم به صفر، ببخشيد، به يك ارتقاء دهيم! اين بار ديگه كي به كي نيست! فكر نكيند كه كي به كيه ها؟!!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :