بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۱٢/٢۳

یکسان نسازی!

 

این حقوق بازنشستگان هم شده یک مساله و معضل برای مسوولان خیلی خدمتگزار. من نمی دونم که این بازنشستگان چه از جون مسوولان می خوان؟!

بابا! شما که خودتون بازنشسته شده این و خیالتون راحته و دغدغه ای به جز گرفتن حقوق و مزایا ندارین. اما می دونین که چقدر مسوولان عزیز رو توی زحمت می اندازین! چرا به دولتمردان و مجلس مردان نمی گین که برای امور شما این قدر خودشون رو توی زحمت نیندازن؟!

برای مثال:" می شه به طرح یکسان سازی حقوق بازنشستکان قبل از سال 78 با سایر بازنشستگان که توسط مجلس هفتم رد شده " اشاره کرد.

خب، بدون مقدمه چینی و یا ژاپنی از همین تریبون و یا ستون از مسوولان خیلی خدمتگزار و نوکر مردم و یا ارباب رجوع تشکر و قدردانی و تقدیر می کنیم که با رد  این پیشنهاد و یا طرح ، تر و خشک رو نسوزاندن و سهام عدالت اجتماعی و مهرورزی رو، پیشاپیش هدیه کردن!!

به گمانم خون بازنشستگان قبل از سال 78 کم رنگ تر ازدیگر بازنشستگان باشه!! من که این طور فکر می کنم شما هم همین طور فکر کنین! کی به کیه!

 

خودروهای سفارشی!

 

این خبر رو فعلن بخونین تا بعد بریم سر تحلیل و تفسیر و یا تفپیاز اون!

" مرحله ی اول تولید انبوه خودروهای سفارشی گروه صنعتی ایران خودرو با هدف جلب رضایت مشتریان و کسب بازار تجهیزات جانبی آغاز شد."

رییس مرکز طراحی و توسعه ی محصولات جدید ایران خودرو در آیین آغاز تولید انبوه خودروهای سفارشی در این شرکت گفت: " عرصه ی خودروهای آپشنال ، نشانه ی احترام و ارزشی است که ایران خودرو برای مشتریان خود قایل است. متقاضیان خودرو این امکان را خواهند داشت که تجهیزات و امکانات مورد نیاز خود را برای نصب بر روی خودرو انتخاب و از پیش به تولید کننده سفارش دهند."

خب، به سلامتی! این هم یکی از نشانه های دارندگی و برازندگیه و نیز یکی از نشانه های آب شدن سنگ توسط پول!

اونی که داره، هرجور که کیفش بکشه و دلش بخواد پول می ده و ماشین گل و منگولی براش تولید می کنن!

اونی هم که مثل گالش پوش نداره و آه در بساطش نیست که با اون ناله سر بده ، فوقش می ره و یک تخم مرغ و یا تخم غاز شانسی لپ لپ! می خره و بالاخره یک ماشین اسباب بازی کورسی به شانسش می خوره! و برنده می شه! حالا اگه خودش نتونه سوار این ماشین بشه و با اون مسافر کشی کنه! لااقل می تونه ماشین رو بده دست بچش تا بره توی حیاط و با اون بازی کنه.

بعضی ها با ماشین کار و کاسبی و تفریح و کار و عشق و حال می کنن، بعضی هم مثل ما ویا بچه ها با اون بازی می کنن!

از قدیم هم گفته اند " هرچه قدر پول بدی همون قدر آش می خوری." ما که پول نداریم، خب، آش نمی خوریم. مگه می ترسین کک کسانی بگزه؟! خیالتون جم و یاباضافه باشه ! آب از آب هم تکون نمی خوره! اگه هم خورد که خودتون به تر از ما می دونین که خوردن ها با هم فرق دارن ! یکی زمین می خوره یکی آب و دیگری هم رانت و یکی هم چند نقطه!

 

بیچاره عیاشی!!

 

در خبر ها خوندیم :" علی عیاشی با 83 میلیون دلار در ترکیه بازداشت شده است."

اون هم توسط پلیس بین الملل. این دلارها به پول ما میشن 6 میلیارد و 600 میلیون تومن. فکر نکنین که این مبلغ پول زیادیه ها؟! جلو بچه بذارین این پول رو، حتمن قهر می کنه!! چقدر مسولان ما از رسانه های دیداری و شنیداری گفتن که پول نزد این شبکه های موسوم به سیدها نذارین؟ مگه به گوش امثال همین "آب به چاله ریز" رفت؟! خب، حالا چه می گین؟ راستی این صدای کی بود که گفت خود کرده رو تدبیر نیست! به گمانم صدای همین آب به چاله ریز خودمونه که مدتهاست خواب توی چشاش نرفته!

راستی جناب علی عیاشی با این پولا چه کرده؟ من که فکر کنم رفته بود ترکیه که با این پولا سرمایه گذاری کنه تا بتونه به هر مال نباخته(!) و یا انسان خوشبخت که ریسک کرده و پولاش رو توی رودخونه ریخته، ببخشین، به او داده، سودهای 50 در صد به بالا بده!!

البته فکر کنم به اندازه ی کافی تا حالا سود کافی و لازم کرده و به راحتی می تونه علاوه بر دادن اصل پول های مال نباختگان(!) و نیز سودهای 50 درصدی، کلی هم خودش سرمایه بیندوزه!!

شما فکر نمی کنین این افراد به درد سرمایه گذاری های کلان می خورن؟ من که  هم فکر می کنم و هم یقین دارم!! اگه باور ندارین از دیگر عوامل این شبکه های مالی بپرسین!! 

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :