بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/۱/۳۱

 

 

مسوولان را دريابيد!!

 

وقتي كه اسم مسوولان را مي شنوم، آن چنان احساس امنيت و آرامش و آسايش، راحتي و خوشحالي و شادابي و چند نقطه مي كنم كه نه سرش پيداست و نه ته آن. يعني اينكه آن قدر خوشحال مي شوم كه نمي فهمم كي شب شد و كي صبح!

خوب شد كه ما در كشور گل و بلبل مان كلي مسوول داريم، در غير اين صورت معلوم نبود چه وضعي پيدا مي كرديم! اگر عده اي از مسوولان كه از كودكي مسوول بوده اند تا هنگامي كه بزرگ شده اند! نبودند، به گمانم وضعمان خيلي دراماتيك بود! يعني اينكه وضع اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي و چند نقطه‌ي ما قاراشميش مي شد!!

پاي چه حسابي اين مطالب را ذكر مي كنم؟! اين كه گفتن ندارد: و شما مي توانيد به راحتي به آن دست يابيد، كافي است همين روزنامه خودمان را بخوانيد، بخصوص خبر صفحه 3 آن را كه در روز سه شنبه يعني ديروز به چاپ رسيده! عضو فراكسيون اصول گرايان مجلس هفتم گفته است: «اكثريت مسوولان رده بالاي كشور داراي 5 يا 6 شغل هستند»

خب، با خواندن اين خبر مهم و اساسي و حياتي و عالي و عشق آفرين و دمش گرمي چه احساس مي كنيد؟ مطمئن هستم كه خيلي خيلي سرحال و شاداب مي شويد. و از اينكه مسوولان عزيزمان 6-5 شغل دارند و مي توانند ناني به كف آرند و به غفلت نخورند، احساس رضايت خاطر و آرامش مي كنيد.

البته شايد عده اي كه هميشه ساز مخالف كوك مي كنند و آن را از سرگشادش مي نوازند انتقاد كنند وبگويند: «اي بابا! اين چه وضعيه؟در حالي كه چند ميليون جوان و پا به سن گذاشته از بيكاري مستأصل و سرگردان و افسرده شده اند چرا بايد مسوولان رده ي بالا 5 يا 6 شغل داشته باشند؟!

شما به اين انتقاد منتقادها كه بي پايه و اساس است گوش ندهيد! اگر هم ناخودآگاه گوش داديد و يا به گوشتان خورد، آن را از گوش ديگر بيرون كنيد! اصلن بهتر نيست پنبه يا دستمال كاغذي در گوش هاي خود فرو كنيد تا چنين فرمايشات صد تا يه غازي را  نشنويد!؟

 مسوولان مي توانند 5 يا 6 شغل داشته باشند. بستگي به توان و چند نقطه افرا دارد! مگر نشنيده ايد كه گفته اند: «دارندگي و برازندگي و يا توانا بود هر كه دانا و يا دارا و يا مسوول بود.» تازه به نظر بنده براي مسوولان رده ي بالا 5 يا 6 شغل هم كافي نيست. حتي مي توان 10 تا 15 شغل هم به آن ها پيشنهاد داد. كافي است روزي 30 تا 60 دقيقه بر سر مشاغل مختلف خود حضور يابند يا اينكه به وسيله تلفن يا تلفن همراه و يا كنترل از راه دور، مشاغل خود را مديريت و سرپرستي و چند نقطه كنند! حتي مي توان براي آن ها هواپيما يا هلي كوپترهاي اختصاصي، اختصاص داد تا اين مسوولان گران قدر بتوانند يك تك پا بر سر مشاغل خود حضور يابند و با كمي نگاه مسايل و مشكلات و امور را رتق و فتق كنند!

جدن كه اگر اين مسوولان رده بالا و رده مياني و حتي رده پايين نبودند، ما نمي دانستيم چگونه امور مختلف را مديريت و رسيدگي كنيم!!

به نظر نگارنده يعني دلتنگ زاده، اگر بتوانيم از بچگي بچه هايي را كه تيپشان به مسوولان مي خورد، شناسايي و آن ها را راهنمايي و ارشاد كنيم، مي توانيم تحول و حتي انقلاب جديدي در مديريت برنامه ها و امور خود به وجود آوريم!

حتي مي توان اين بچه ها را كه مسوولان رده بالاي مملكتي مي شوند، به عنوان طرح كاد در مراكز مهم اقتصادي، از صنعتي گرفته تا كشاورزي و پتروشيمي و نفت و گاز و فولاد وآهن و پليت و شيشه و چند نقطه به امور مهم مديريتي منصوب و مشغول به كار كنيم تا اين آينده سازان و يا مسوولان آينده در سن بلوغ و بعد از فارغ التحصيل شدن مشكل اشتغال نداشته باشند!

شايد باز عده اي بگويند: پس براي ديگراني كه بيكارند و دنبال كار مي گردند چه كاري انجام دهيم؟

كه در جواب بايد بگويم: خب اين بيكاران نيز بروند كار پيدا كنند. تقصير مسوولان 5-6 شغله نيست كه بيكاران كار ندارند. هر كس بايد گليم خود را از آب بيرون بكشد و يا تيپ مسوولي و مديريتي داشته باشد!! حالا كه عده اي ندارند، خب خودشان دنبال كار باشند! ما كه مسوول پيدا كردن كار براي آن ها نيستيم.

خب، اين هم از مزيت هاي چند شغله بودن مسوولان و مشكل بيكاران كه خود بايد رفع مشكل كنند. چرا كه مشكل خودشان است. مگر مسوولان بيكارند كه دنبال رفع بيكاري براي بيكاران باشند. وقتي كه افرادي 5-6 شغل داشته باشند، حتي وقت سر خاراندن هم ندارند و هكذا جواب سلام دادن!

بنده فقط اميدوارم كه همه مردم از كودكي مسوول بار بيايند يعني تيپ مسوولي داشته باشند تا در بزرگي مشكلي براي آن ها به وجود نيايد. مرسي!!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :