بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٢/٤

 

قبول باشه!

 

شايد خوزستان 60-70 ميليون نفر جمعيت داشته باشد و آن وقت ما بي اطلاع باشيم!

بابا جان! پس ما چه خبرنگار و روزنامه نگار و چند نقطه نگاريم كه از اين آمار و ارقام و چندنقطه ها بي خبريم؟! باور بفرماييد وقتي در روزنامه ها خوانديم كه دو ميليون خوزستاني كه اغلب روستايي هستند، آب سالم ندارند، نزديك بود پس بيفتيم! چرا؟ چون همان وقت كه داشتيم اين خبر را مي خوانديم، خبرهاي ديگري هم از زير نور چشمانمان عبور كردند. از جمله درباره ي انتقال آب هاي كرخه و كارون به كويت و دشت رفسنجان!

از يك طرف پسته هاي خندان باغات كرمان و رفسنجان داشتند به ما مي خنديدند و از سوي ديگر كويتي ها داشتند چپكي ما را سيل يا نگاه مي كردند و از يك سو هم تيتر «دو ميليون خوزستاني آب سالم ندارند» يكي از جرايد.

خب، شما اگر جاي ما بوديد چه مي كرديد؟ وقتي كه بشنويد روستايي به نام دغاغله جنب منطقه ي كيانپارس اهواز واقع شده اما مردم اين روستا هنوز از آب خام استفاده مي كنند!

وقتي كه بشنوي مردم منطقه غيزانيه هنوز آب سالم ندارند و آن وقت مسوولان رده بالاي ما به فكر انتقال آب هاي كارون و كرخه به ديگر استان ها و نيز خارج از كشور باشند، نبايد از نزديك ترين ديوار به خودمان تقاضا كنيم كه بيايد جلوتر و خود را بكوبد به سر من و همكاران؟!

پس اين آب و فاضلاب روستايي خوزستان و اين مسوولان آبفاي استان و اين  مسوولان استان و اين وزارت نيرو و اين چند نقطه ها كجا هستند و چه مي كنند؟!

آقايان به جاي اين كه اين مطلب را بخوانيد و شروع كنيد پاسخ ما را بدهيد، برويد و پاسخ مردم بي آب اين روستاها و ديگر روستاهاي بي آب را كه از آب شرب سالم محرومند، بدهيد.

اصلن پاسخ دل خودتان را بدهيد. به خصوص هنگامي كه داريد آب سرد تگري و سالم مي نوشيد.

نوش جان و گواراي وجودتان. عشق کنید. کی به کیه!

 

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :