بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/۳/۸

 

صدام چند نقطه بايد گردد!

اين صدام يزيد كافر، ببخشيد! نمي‌دانستم كه اين روزها بايد فقط گفت «صدام» و لاغير! بله! اين روزها صدام خيلي آدم ماماني شده است!! اصلن اين صدام چه كاره بيده كه دارند محاكمه‌اش مي‌كنند؟! بيچاره داشته توي كشورش زندگي مي‌كرده! حتي آزارش به يك مورچه نرسيده كه بخواهد با كله‌پاچه‌ي مورچه چيزي درست كند! تعجب مي‌كنم كه دارند محاكمه‌اش مي‌كنند. او كه كاري نكرده است. اين شاهد و يا بازمانده كشتار هولناك «دجيل» به احتمال قوي خواب مي‌بيند!! حتي اين صدام نقشي در جنگ تحميلي نداشت. بلكه اين نيروهايش بودند كه خودسرانه شهرها و مناطق مرزي ما را مورد تاخت و تاز قرار دادند!!

اصلن شما به چهره‌ي مظلومانه‌ و بي‌شيله پيله‌ي(!) صدام نگاه كنيد، به او مي‌آيد يك بچه را سيلي زده باشد؟! كدام بچه از صدام سيلي يا كتك خورده است؟ هر كس خورده بيايد، بگويد. نه تنها به كسي سيلي نزده كه بارها خودم از تلويزيون ديدم كه دست نوازش بر سر بچه‌ها كشيده است!! شايد عده‌اي بگويند: از اين صحنه‌هاي دست نوازش، تصويربرداري مي‌كردند، اما از كتك زدن‌ها و شكنجه‌ كردن‌ها تصويربرداري نمي‌كردند كه به دست و يا پاي كسي نيفتد. كه در اين ارتباط بنده تكذيب مي‌كنم.

حتي اين صدام نبود كه به كويت حمله كرد(!) و يا صدام نبود كه حلبچه را بمباران شيميايي كرد(!) شايد، خود حلبچه‌اي‌ها و يا كويتي‌ها خود را بمباران و موشك‌باران كردند!! صدام آدم آدم‌دوستي‌ است، شما يك بار ديگر نگاه به چهره‌اش بكنيد، ببينيد چه انسان خبيث، ببخشيد! انسان مظلومي است؟! اصلن موش آب كشيده پهلويش لُنگ مي‌اندازد. شايد به اين خاطر است كه در سوراخ موش دستگيرش كرده‌اند!

چه مي‌دانم؟! اصلن اين دادگاه صدام چرا او را تبرئه نمي‌كند كه بيچاره برود اين دم آخري براي خودش يك گوشه‌اي زندگي كند(!)

بيچاره در اين مدت كه بازداشت و زنداني بوده، چه قدر پير شده و لازم است كه او را جوان كنند. يعني جراحي پلاستيك كنند تا اگر به شكل اول برگشت يك بار ديگر پست سرداري قادسيه را تحويلش دهند تا همچنان يكه‌تاز ميدان‌هاي نبرد(!) باشد. هرچند كه قبل از دستگيري سيگار برگ مي‌كشيد و امروزه پيپ مي‌كشد و چه قدر هم به او مي‌آيد.

به نظر نگارنده به جاي صدام بايد اين شاهد و يا بازمانده كشتار دجيل محاكمه شود كه چرا در جريان بمباران اين منطقه كشته نشده است و حالا آمده و براي صدام دردسر و دردپا و زهرمار درست كرده است؟!

به هر روي صدام گناهي مرتكب نشده است(!) و بايد چند نقطه گردد!!

هر كس با من موافق است، بگويد مرگ بر صدام، ببخشيد! اشتباه لپي شد!! بگويد، بگويد، بگويد... اي بابا! خب چه بگويد؟ ما كه عقل‌مان كار نمي‌كند.

يكي بيايد به ما كمك كند، ببينيم درباره‌ي صدام بايد چه بگويم و چه بگويند كه مورد پذيرش وي و وكلايش باشد! ما ترس‌مان در اين است كه او را براي مجازات به يك كشور گمنام ببرند. در صورتي كه بايد او را به خاطر كارهايش به يك كشور خوش آب و هوا ببرند كه از خوشي بميرد.

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :