بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٤/٤

 

اي صدا و سيماي برره‌اي!

 

اين صدا و سيماي استان ما هم بعله! ما رو بگو كه فكر مي‌كرديم، فقط مطبوعات چي! ها انتقاد منتقاد مي‌كنند! (حالا سازنده و غيرسازنده‌اش بماند كه هر كس از ظن خود شد يار من!) اما از وقتي كه تيتر اول نشريه اي شد: «گله رييس شوراي اسلامي شهر اهواز از صدا و سيما»، دريافتيم كه اين صدا و سيماي استاني ما هم بعله! يعني چه بعله؟ يعني اين كه به گمانم يك ريگ يا سنگ يا قلوه سنگ و يا بَرد و كُچُك و يا اصلن شن و ماسه توي كفش مفش دارند!!

 عجب آدمايي ييدا مي‌شوند! براي چه اين رييس شوراي شهر ما را ناراحت مي‌كنند؟! شيطونه مي‌گه برم توي اين ساختمان صدا و سيما يك كاري بكنم! سخنان جناب رييس شورا را بخوانيد: «موضوعاتي كه اخيراً اين رسانه به آن مي‌پردازد متاسفانه با هدف تخريب شورا و شهرداري در اين مقطع صورت مي‌گيرد.»

وي اضافه كرد: « اين رويه از عدالت به دور است. زيرا هم اكنون شورا و شهرداري با توجه به امكانات و منابع محدود در زمينه كارهاي عمراني و خدماتي نسبت به گذشته خود، دوران طلايي را سپري مي‌كند.»

خب، اين بخشي از سخنان مطلاي جناب رييس شورا بود. چرا مطلا؟ كه دوران طلايي، سخنان طلايي و يا مطلايي مي‌خواهد كه گفته شد!

و اما حالا بنده يعني بچه نفتون از اين دوران طلايي دفاع مي‌كنم. آهاي صدا و سيمايي ها ! اين چه بساطي است كه راه انداخته‌ايد؟! چه مفهومي دارد كه مي‌رويد و چيزهايي را نشان مي‌دهيد كه جز هجمه و تخريب عملكرد و زحمات سه ساله شورا و شهرداري چيز ديگري عايدتان نمي‌شود!

به گمانم اين لک لیوه فلان و بهمان شده رفته و دارد با اين رسانه همكاري مي‌كند! چرا؟ چون جناب رييس شورا فرموده است: «برخي افراد در اين رسانه به گونه‌اي جهت‌دار فعاليت مي‌كنند كه با سوء استفاده از موقعيت و جايگاه آن در جامعه، با هدف تخريب و نه انتقاد سازنده آن هم به صورت گزينشي و البته گسترده‌ در برنامه‌هاي مختلف مبادرت مي‌كنند كه از انصاف به دور مي‌باشد.»

جناب رييس! اصلن شما نمي‌خواهد اين مسأله را پيگيري كني. همه‌ي تقصيرات زير سر اين لک لیوه است! او از وقتي كه از روزان و از اين ستون رفت و ما بر جايش تكيه زديم (البته نه به گزاف)، شروع كرد با صدا و سيماي استاني همكاري كردن و مرتب دارد به آنها خط و نشان مي‌دهد!

عجب آدمي است اين لک لیوه! به جاي اينكه برود و از «نقاط مثبت و تحولاتي كه در اين مدت دو سال منجر به افزايش نسبي رفاه و نيز خدمات شهري شده» و در  صحبت‌هاي جناب رييس شورا هم آمده، فيلم تهيه كند و نشان دهد، مي‌رود و چيزهايي تهيه مي‌كند و فيلم مي‌گيرد كه انگاري توي كيسه‌ي هيچ عطاري پيدا نمي‌شود! حالا چطور و از كجا اين چيزها را تهيه كرده‌اند، به گمانم همان ريگ ميگي كه گفتيم توي كفش مفش شان باشد!

اي صدا و سيمايي‌ها! مگر نمي‌دانيد كه جناب رييس شورا فرموده «هم اكنون در زمينه‌هاي عمراني و خدمات شهري شاهد افزايش 300 درصدي بوده‌ايم اما در كمال بي‌انصافي مورد توجه دست‌اندركاران و سازندگان اين برنامه‌ها قرار نگرفته است.»

خب برويد و از اين رشد 300 درصدي فيلم بگيريد و نشان مردم بدهيد. شايد وقتي شما برويد و بخواهيد فيلم بگيريد، اين رشد به 500 درصد هم رسيده باشد! هر چند که این رشد حالا به یک میلیون در صدرسیده است!!اينجا چيزها خيلي زود رشد مي‌كنند! به نظر نگارنده يعني بنده يعني بچه نفتون همان طور كه جناب رييس شورا هم گفته: «بايد افرادي كه در اين مقطع زماني برنامه‌هاي تخريبي مي‌سازند و با هدف تضعيف مجموعه شورا و شهرداري فعاليت مي كنند، شناسايي شوند.» البته اگر لک لیوه شناسايي و دستگير شود، همه‌ي چيزها حل مي‌شود و جناب رييس هم ازنگراني درمي‌آيد. در حقيقت مسأله اصلي لحاف ملا، ببخشيد، اين لک لیوه است نه چيز ديگر!

اصلن اين علي پروين یا علی دایی را ولش كنيد اين محد علي خومون وگرين! برره!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :