بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٤/۸

 

ها ها ها!

 

با آمدن بنده يعني «بچه نفتون» سيل تماس هاي تلفن ثابتي و همراهي جاري شد به گونه اي كه وقت پاسخ گويي مناسب به اين سيل جاري را نداشتيم و به ناچار از معاون خود «پاپتي» خواستيم كه  مراتب قدرداني و تشكر ما را به اطلاع خوانندگان برساند، كه رساند و خوب هم رساند!

البته اين بروبچي كه ديروز بيرون كرديم تا بروند و كشك هايشان را بسايند شنيده ام كه دارند جوسازي مي كنند و مي خواهند مشك ما را بزنند. در حالي كه نمي دانند كه مشك ما از قبل زده شده و ديگر نيازي به زدن ندارد!

خب، امروز داشتيم روزنامه ها را تورق مي كرديم كه چشم مان خورد به اين تيتر:«مردم بي عدالتي ها را فرياد بزنند»

 با خواندن اين تيتر جا خوردم! چرا كه تا كنون كسي چنين سخني را نگفته بود. آخه اين جمله خيلي انتقادي است! نگاه كردم ببينيم كه چه كسي جرات كرده كه چنين جمله اي را بيان كرده كه نام جناب رييس جمهور درجمع مردم ايلام به چشم بخورد كه اين جمله را بيان كرده است.

كمي درباره ي اين جمله فكر و ذكر و چند نقطه كردم و ضمن صدا زدن گفتم: « آهاي پاپتي! بيا اينجا ببينم!» پاپتي آمد و گفت: « جان پاپتي! بگو آن چه داري ز مردي و زور؟!

گفتم: «توي دفتر روزنامه و يا توي شهر و يا توي استان و يا كلن توي كشور بي عدالتي مي بيني و يا ديده اي ؟!»

پاپتي بدون مقدمه گفت: « همين افرادي كه شما بيرون كردي اصلن عدالت را رعايت نمي كردند.»

گفتم:« اين ها را كه ما بيرون كرديم.» گفت:« خب به سلامتي ديگر بي عدالتي توي هيچ جا نيست و همه جا امن و امان است و همه دارند از جاري عدالت عشق مي كنند.»

گفتم: پس جناب رييس جمهور چرا گفته:« مردم بي عدالتي ها را فرياد بزنند»

پاپتي توي فكر رفت و گفت: وقتي كه بي عدالتي نيست، مردم براي چه فرياد بزنند؟! تازه اگر بي عدالتي بخواهد به وجود بيايد، حتمن مسوولان جلوي آن را مي گيرند! اصلن توي نطفه خفه اش مي كنند.» گفتم: «راستي اين بي عدالتي چه جوري به وجود مي آيد؟!»

پاپتي دوباره توي فكر رفت و گفت: «حتمن آمريكا بي عدالتي درست مي كند و يا مسوولان»

 بلافاصله گفتم: «زبانت را گاز بگير! مسولان كه لبريز از عدالت و مساوات و چند نقطه هستند. حتمن بي عدالتي ها حاصل فعاليت هاي آمريكايي ها و ديگر كشورهاي ابرقدرت است؟!» پاپتي گفت: «خب حالا بايد چه بكنيم؟»

گفتم: «هيچ، چند تا شعار درست و حسابي و توپ عليه آمريكا و كشورهاي قلدر مي دهيم تا بي عدالتي ها به خودشان برگردد و بروند گم شوند!»

پاپتي يك، دو سه مي شمارد و بنده به اتفاق «آب به چاله ريز» و «لك ليوه» توي پوز آمريكا و ديگر كشورهاي زورگو مي زنيم و مي گوييم: ها ها ها! ببخشيد، اين قسمتش برره اي شد. شما ها ها هايش را نگوييد تا بي عدالتي براي هميشه رخت بربندد و و برود پي كارش. همه با هم بگوييم مرسي!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :