بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٤/۳۱

 

چراغ نگاهم شكسته باد!!

 

«استاندار خوزستان يك هزار فقره جهيزيه به زوج‌هاي جوان استان ميسان عراق هديه كرد.»

لك ليوه با خواندن اين خبر كه در همين روزنامه خودمان يعني خودتان درج شده بودند نه ورداشت و نه گذاشت و نه مكثي كرد و نه فكري و فوري گفت: «مبارك است! مبارك است! بادا بادا مبارك بادا اي‌شالا مبارك بادا. گل اومد سنبل اومد»

سريع جلوي دهانش را گرفتم و گفتم: چه خبرته؟! مرد حسابي اينجا كه استوديو ضبط موسيقي لس‌آنجلس و يا پاپ و چند نقطه نيست كه بادا بادا راه انداخته‌اي!

لك ليوه دستم را از جلوي دهانش پايين آورد و نفس عميقي كشيد و گفت: «انگاري تو چشم نداري كه ببيني اين زوج‌هاي جوان عراقي چهار ريال گيرشان بيايد. برو بچه نفتون! برو چشمانت را شستشو بده و جورديگري ببين!»

نگاهي به صورتم توي آينه كردم و گفتم: از كجا فهميدي خواب آلود است؟!

لك ليوه گفت: «فكرت خواب آلوده نه نگاه و چشمانت.»

گفتم: پس براي چه چشمانم را بشويم؟!

لك ليوه گفت: «براي اين كه جور ديگري ببيني.»

 گفتم: كه چطور بشود؟ حالا جور ديگري ديدم.

گفت: «كه تو هم مثل من با شنيدن اين خبر بادا بادا مبارك راه بيندازي و عشق كني.

به جان اين لك ليوه و اين گالش پوش، بنده يعني «بچه نفتون" دوست دارم مبارك بادا بخوانم ولي اين ضرب‌المثل «چراغي كه به خانه رواست به چند نقطه حرام است » مرتب نوك زبانم مي‌آيد و نمي‌گذارد! كسي هم نيست اين چراغ را از نوك زبان و نيز از داخل چشمان ما بردارد و بشكند تا هم مبارك باد بتوانيم بگوييم و هم چشمانمان را بشوييم تا جور ديگري ببينيم. مثل مسوولان خيلي خدمتگزار كه مي‌بينند!!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :