بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٥/٦

 

تو رو خدا دريابيدشان

 

ده دقيقه زودتر از اداره زدم بيرون.يعني فلنگ رو بستم تا كارم رو انجام بدهم كه سرويس اداره از دست يا پايم نرود! همين جور كه سرم زير بود و رفته بودم توي فكر،(به اطلاعات و كيهانتون برسونم كه من اهل فكر مكر نيستم! حالا چه طور رفته بودم توي فكر خودمم نمي دونم! ) يك مرتبه يكي از سربازها يا محافظان يكي از بانك ها سلام كرد.با خوش رويي عليك سلامي گفتم، (بابا آدم منضبط! باباآدم با ادب! بابا آدم باكلاس!) و حسابي تحويلش گرفتم انگاري كه 27 سال مي شناسمش!

اين عزيز بعد از سلام و خوش و بش و حال تو چطوره و حال من چطوره و از اين تعارفات، گفت: كمي توي نوشته هات از ما هم بنويس.

گفتم: اي بابا! ما هر چه داريم مال شماست. ما كوچيك هر چه خدمتگزاربوده و هستيم.

اين سرباز با حال گفت: حتا مسوولان؟

گفتم: فرقي نمي كنه. هر كس كه خدمتگزار باشه ما كوچيكشيم.

سرباز با خوش رويي گفت: پس به اين خدمتگزاران عزيز كه دستت مي رسه بفرما كه هواي مارو داشته باشن.

گفتم: هواي چي شما رو؟

گفت: آخه ما، نه رسمي هستيم و نه قراردادي و نه پيماني!

گفتم: پس چي چي هستيد؟!

گفت: خودمم نمي دونم! براي همين از شما خواهش مي كنم كه يك ياد آوري بكني تا مسوولان عزيز فكري براي وضعيت استخدامي ما هم بكنند.

گفتم: چشم. اين هم ياد آوري. ما گفتيم. حالا ببينيم مسوولان خدمتگزار چه مي كنند.

آقايان مسوول! اين درخواست يك سرباز بود از ما. يك دفعه به جاي انجام كار براي چنين عزيزاني ، نرويد شكايت روزنامه يا ما رو بكنيد! يا اينكه دنبال اين باشيد كه چه كسي با ما گفت و گو كرده است.به اصل مطلب بپردازيد لطفن.

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :