بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٥/٦/٢٥

 

دشت لالي دشت نكرد!

 

اين دشت لالي هم از ان دشت هايي است كه دشت نكرده است!

يعني اينكه مثل دشت رفسنجان كه قرار است از سرشاخه هاي كارون سيراب شود، نتوانسته از نعمت آب شرب بهره مند شود، چرا؟ من چه مي دانم! در اين مورد فرماندارسابق لالي گفت:« طرح آبي رساني به دشت لالي به دليل نبودن اعتبار، با وجود پيشرفت فيزيكي طرح، نيمه تمام مانده است.

نبي اله خون ميرزايي توضيح داد: « پروژه آبي كردن دو هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي ديم لالي از هفت تا 8 سال پيش مطرح شد كه در حال حاضر نيز ساخت ايستگاه پمپاژ آبرساني به دشت لالي به پايان رسيده است.»

وي خاطر نشان کرد:« سال گذشته 13 ميليارد ريال اعتبار ساخت شبكه آبرساني دشت لالي تخصيص نيافت و به همين دليل، پروژه ساخت اين شبكه آبرساني آغاز نشد.»

خب، اين هم از دشت رفسنجان، ببخشيد، لالي و سخنان فرماندار اين شهرستان. حالا چه شخصي و يا چه دستگاهي پاسخ لازم را مي دهد؟! چگونه براي آبياري كردن دشت رفسنجان و نوشيدن پسته هاي گريان اين شهرستان اعتبار هست. آن هم براي مسير500 كيلومتري سرشاخه هاي كارون تا دشت رفسنجان اما براي مسير چند كيلومتري اعتبار نيست؟! به راستي اين اعتباري كه تخصيص نيافته، كجا رفته است؟! بنده پيشنهاد مي دهم كه اگر اعتبار سال گذشته پروژه آبرساني به دشت لالي هنوز برقرار است، مسوولان لطف كنند و آن را به پروژه آبرساني به دشت رفسنجان اختصاص دهند كه يك وقت پسته هاي اين دشت گريان نشوند كه ما هم از گريان شدن اين پسته ها ممكن است گريان شويم!! حالا اگر دشت لالي اعتبار نداشته باشد مهم نيست!! مهم سراب شدن پسته ها است كه بايد سيراب شوند!! و مي‌شوند! از مسوولان كشوري تقاضا داريم كه زودتر به دشت رفسنجان برسند تا از قبل يا به قول خومون پدوی اين دشت، دشت لالي هم سر و سامان بگيرد!! چرا كه همه امور به دشت رفسنجان برمي گردد ولاغير! مرسی و چند نقطه!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :