بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٦/٥/٩

 

این روز تحمیلی!

 

1- دلمان خوش است که روزی داریم به نام " خبرنگار " ! یک سال آزگار منتظر می مانیم تا مسوولان خیلی خدمتگزار در آیین های ویژه این روز حضور یابند و ما را پند و نصیحت کنند که خبرنگار یا کلن روزنامه نگار باید این جور باشد و آن جور نباشد و چه کنند و چه نکنند و از این جور چیزها و چند نقطه ها!

اما وقتی که خبرنگار جماعت - که به عقیده ی عده ای ، خبرچین و قلمچی و قلم به مزد وچند نقطه هستند – در ارتباط با عملکرد مسوولان ، نازک تر از گل بر قلم آورد و یا بر زبان براند ، باید راه مراکزانتظامی و قضایی را یاد بگیرد! تا در یابد که آزادی بعد از بیان یعنی چه!

 

زنده باد آگهی !!

 

2- چه قدر این خبرنگاران با همدیگر تعامل و همفکری و همکاری و همراهی وهمدلی و همشهری و اطلاعات و کیهان و بهاز سبز، ببخشید ، صمیمی هستند؟!

آدم می ماند مات و مبهوت ! که این همه صفا و صمیمیت و عشق و دوستی از کجا ناشی می شود.

کافی ست خبرنگاری از یکی دوتا مسوول انتقاد کند ، ناگهان چند نفری که به حمایت از مقام مسوول بر می خیزند و چنان از او تعریف و تمجید می کنند که شخص منتقد فکر می کند ، اشکال از فکر و اندیشه ی اوست که دست به انتقاد زده است! این در حالی ست که خود و نشریه اش نیز برای همیشه از خدمات آگهی جناب مسوول و دستگاه مسوولیتش محروم خواهند شد.

با این حساب ، به نظر من ، آدم مگرحالش خوب نباشد که دست به کاری بزند که باعث قطع خدمات آگهی اش شود!

بگذار دیگران هر چه می خواهند بگویند!! شما هم حرف مرا تکرار کنید : زنده باد آگهی و گزارش ویژه ! و درود بر همه ی مسوولان استانی از خدمتگزار گرفته تا چند نقطه! کی به کیه!

داغم سی چند نقطه ها!

 

3- روزخبرنگار دارد فرا می رسد و ما هم انگاری یادمان افتاده است که خانه ای داریم به نام مطبوعات!

راستی این خانه ای ها که دربرگزاری مجامع عمومی و انتخابات هیات مدیره و بازرسان ، بازارشان گرم و پر جنب و جوش و عده ی کارکنان نشریاتشان یک مرتبه چند برابر می شود! همچنان بگیرند لالا کنند که این بار " کورش" از خواب بیدار شده است و نیازی نیست که آنان به خاطر کورش بیداری بکشند و استراحت مستراحتی نکنند!!

حتمن که می دانید چه کسانی" کورش " را بیدار کرده اند؟

آنانی که ایرانی نیستند و با دست درازی به دروغ پردازی های برخی افراد ضد ایرانی ، می خواهند ضمن هتک حرمت ایرانیان ، تمدن و فرهنگ ایرانی و ایرانیت را خدشه دار کنند! در حالی که کور خوانده اند. این بادهای پیچ در پیچ به جز آزار و اذیت خود ، تاثیری در اقیانوس همیشه سبز ایرانی نخواهد داشت. کورش را هم اگر بیدار کرده اند ، از داغی ست که بر سینه هایشان به یادگار مانده است! داغی که آن ها را می سوزاند و حالا حالا ها خواهند سوزاند! ای داغم سی چند نقطه ها!

 

جشنواره یا سوگواره؟!

 

4- راستی این جشنواره مطبوعات استانی - که مسوولان ذیربط  چند بار قول و وعده ی برگزاری آن را دادند ، چه طور شد و کجا رفت؟!

البته با جشنواره ی ایران زمین اشتباهی گرفته نشود. چرا که هر گردی گردو نیست!!

راستی ، این 300 هزار تومان هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بود به همه ی خبرنگاران مجرب و خوش سابقه استان ها به جای لپ تاپ تقدیم کند و مسوولان این جایی هم اسامی 14 – 15 نفر را یادداشت کردند چه طور شد؟!

چه قدر این خانه ی مطبوعات ما با دستگاه های فرهنگی و هنری ما  در استان هماهنگ هستند!! یا بالعکس! آن هم در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی.

یکی نیست برای این خانه ای ها اسپند ، ذغال یا چوب تری بسوزاند و دود کند!

 راستی اگرچیزی دود کردید ، به فکر چشم های دیگران هم باشید! نگویید که کی به کیه! هرچند که خودم می گویم کی به کیه!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :