بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٦/٧/۱

 

طوطیان شکربیار!

 

این شکر هم شورش ، ببخشید ، شیرینش رو درآورده ها! هرازگاهی خبری درباره ی اون توی جراید می خونیم و حالمون گرفته می شه که چه طور بشه ها ؟!

البت ، حالمون از این بابت گرفته می شه که یه عده از این شکر داران یا تولید کنندگان شکر، شروع می کنن به انتقاد از وضعیت شکری موجود و این گونه می سراین : " هر کدام از واحدهای تولیدی شرکت توسعه نیشکر حدود 40 میلیارد تومان زیان دیده اند. با وجود آن که واحد کشت و صنعت امام خمینی سود داشته اما بیش از 30 میلیارد تومان متضرر شده است ."

البت ، این خبرا رو مدیر عامل واحد کشت و صنعت امام خمینی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی عنوان کرده است.

" مجدی " همچنین گفته است : " در گذشته فردی شکر وارد  کشور می کرد و باعث مشکلاتی می شد . گفته می شود این فرد در زندان است .  اما به نظر می رسد برخی افراد پولدار، واردات را تحت کنترل گرفته اند."

خب ، جناب تمام رو! سخنان این عزیز رو خوندی که؟ . می تونی نظرت رو بدی ؟ ای بابا! با این حرفا مذاقت رو تلخ نکنم؟!

ما رو بگو که می خواستیم در این باره کمی مخزن کلامت رو سرویس ، ببخشید شیرین کنیم. اما بی خیال. می شینیم و از این مدیر عزیزمون انتقاد می کنیم. کی به کیه!

جونم که چه عرض و طول کنم ، دهنم براتون بگه : شکر مثل عروس هزار دومادی ست که باید دورش رو یه خط گرمز ، ببخشید ، قرمز کشید !  و وارد دریایش نشد که ممکنه توی استکان چای ، قهوه یا کافه گلاسه ی اون غرق بشین!

شاید بگین : مگه ممکنه آدم توی استکان چای غرق بشه ؟! که در این مورد باید بگم : هر چیزی توی این دوره زمونه ممکنه و عجیب نیست.

البت ، این رو هم از قدیم و ندیم گفته ان که با شکر شکر کردن ، دهن سرویس ، بازم ببخشید ، شیرین نمی شه! و هکذا با انتقاد از وضعیت شکری موجود و این که واحدهای تولیدی توسعه نیشکر 40 میلیارد تومان زیان میان کرده باشن!!

آقا جون! فکر می کنی ما  فقط یه سلطان شکرداریم  وبا گرفتن او می تونین شکرای انباری و غیرانباری تون رو بفروشین ؟! تقصیر سلطانان شکرست که شما انبار ندارین و نمی دونین که خریدار شکر تولیدیتون کیه ؟! خب به جای نیشکر ، برین توی کار تولید پنبه که این روزا گوش برخی به این ماده ی حیاتی  خیلی نیاز داره!

اصلن ، مگه نشنیدین که فرموده ان : " دارندگی و برازندگی "

 حب ، برخی که پول دارن ، و می خوان یه شبه یا یه روزه یا یه ساعته پله های ترقی و چند نقطه رو طی کنن ، می رن توی کار شکر و کنترل واردات رو تحت کنترل می گیرن و حالشو می برن ! مبارکشون!! شما هم  که از تولید شکر خیری ندیدین و کلی متضرر شدین ، برین توی کار چای و قهوه و نسکافه و چیز میزای تلخ که بعد بتونین با شکرای وارداتی پولداران ، دهن ها رو شیرین کنین . کی به کیه! ضمنن ، تولید پنبه فراموش نشه!!                          نیم رو

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :