بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٦/٧/٢۱

زاد و ولد احزاب!!

 

وقتی که نماینده ی مردم شیروان در مجلس نطقید ، یعنی نطق کرد : " احزاب باعث تحرک در جامعه می شوند و منعکس کننده ی نظرواقعی مردم هستند." خیلی خیلی حال و احساس کردم دارم جوان می شوم و از این به بعد من هم می توانم با تشکیل و تاسیس یک حزب مانند احزابی - که دم و دقیقه زاد و ولد می کنند - نظرهای واقعی مردم را انعکاس دهم!!

چه قدر این"حسین آفریده" مامان و نازنین است. چه خوب شد افکار سیاه ما را به دنیای احزاب – که به قول خودش : " امروز نمی توان کشور را بدون احزاب اداره کرد" – روشن کرد. در غیر این صورت ، در شب به سر می بردم و نمی دانستم چه گونه می توانم بی احزاب ، شب را به روز برسانم!!

این نماینده ی عزیز از این زیباتر هم گفته است : " اگر مردم با توجه به سلیقه های خود ، در یک حزب و گروه جمع شوند ، ما نیز تجربه کشورهای پیشرفته را در کشور شاهد خواهیم بود."

البت، این عزیز نادیده نفرموده که تجربه ی کشورهای پیشرفته چه چیزهایی است که ما در کشور شاهدشان باشیم!! اما از آن جا که بنده در امور کشورهای خارجکی و مسایل سیاسی و استراتژیکی و فیزیوتراپی ! تخصص گرانسنگ دارم ، می دانم که منظور از مقصود از ایشان کشور آمریکا است! یکی از سردمداران احزاب فعال آمریکا نیز همین رییس خیلی وزین و متین و منطقی (!) دانشگاه کلنگ بیار، ببخشید ، کلمبیا است که در دعوت از رییس جمهور کشورمان ، اوصاف قشنگ خود و سردمداران آمریکا را پشت تریبون بیان کرد.

خب ، این توصیف های مامانی که رییس دانشگاه کلمبیا از خود کرد و همه ی جهانیان نیز شنیدند و دیدند و از میهمان نوازی آمریکایی لذت بردند!! یک تجربه پیشرفته از کشور آمریکا است!!

نماینده ی مردم شیروان باز هم فرموده : " احزاب باید برنامه هایشان را شفاف بیان کنند. در صورتی که مردم در کنار حزبی جمع شوند ، آن حزب برنامه هایش را اجرا خواهد کرد . در غیر این صورت از آن امتناع می کنند."

البت ، برنامه های همه ی احزاب شفاف است و نیازی به برسی آن ها هم نیست! اما چه گونه باید مردم را در کنار احزاب جمع کرد ، بستگی به نوع شفافیت احزاب دارد!

بنده معتقدم : از آن جا که مردم در طول شبانه روز دنبال کسب و کار و به دست آوردن لقمه های حلال هستند ، لازم است که احزاب بخصوص منتقدان دولت ، بخشی از فعالیت های خود را به کسب و کار و تهیه ی اقلام مایحتاج خانواده ها اختصاص دهند و ضمن دادن این اقلام ، به مردم ، برنامه های خود را هم شفاف اعلام کنند.

البت ، خیلی شفاف هم نباشد که یک مرتبه اوصاف و منویات خوب (!) رییس دانشگاه کلنگ بیاراز خود را تداعی نکند!                             نیم رو

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :