بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٦/٧/٢٤


شعر آسمان و ريسمانی جوانان نياز به حمايت ندارد

خبرگزاري دانشجويان ايران - خوزستان

يك شاعر خاطرنشان كرد: شعر جوانان اگر این آسمان و ریسمانی است که تا هم‌اکنون ادامه دارد، راه به جایی نخواهد برد و سر از نیست در جهان درخواهد آورد و اصلا نیاز به حمایت نداشته و ندارد.

حبيب‌الله بهرامی به خبرنگار ايسنای خوزستان گفت: متاسفانه از سال‌های نه چندان دور تاکنون عده ای با ترجمه آثار ضعیفی از شاعران خارجی، خود و دیگران را در دام ملغم‌ ای به نام پست مدرن انداخته‌اند و حاضر نیستند از تارهای تنیده به افکار به ظاهر روشن خود را برهانند و در وادی که دل می خواهد و اندیشه تراوش می‌کند قدم و قلم بزنند.

او ادامه داد: البته صلاح کار خویش را گرفتارشدگان در دام می‌دانند و بس و خیل شاعران اصیل را با آنان کاری نیست اما جوانانی که عاشقانه و خالصانه دل را در گرو عشق گذاشته و اندشه و تخیل‌شان لبریز شده است و شعر می‌سرایند و شعرهایشان نیز که از دل برآمده و بر دل می‌نشیند، نیازمند حمایت و یاری هستند.

بهرامی تاكيد كرد: باید دست این شاعران جوان را که راه درست را در پیش گرفته‌اند و در حال پیشرفت هستند گرفت و حمایت کرد نه جوانانی که هنوز با الفبای شعر آشنا نیستند و غوره نشده می‌خواهند مویز شوند و یا ره صد ساله را یک شبه بروند؛ جوانانی که از شاعری فقط تیپ آن را دارند و از اندشه تهی هستند و حتی تاکنون یک کتاب شعر از شاعران کهن نخوانده‌اند و نیز شعر یا بهتر بگوییم آسمان و ریسمان خود را هم قبول ندارند.

اين شاعر گفت: جوانان علاقمند و مشتاق را که شعرهایشان زندگی ا ست و حرف‌هایی برای گفتن و شنیدن دارند باید کمک کرد تا بتوانند مجموعه‌های شعر، نقد و تحلیل خود را به زیور چاپ بیارایند.


او از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره‌های زیر مجموعه استانی و شهرستانی خواست تا زمینه های اعطای وام‌های کم بهره با اقساط دراز مدت را برای شاعران جوان فراهم كند و كتاب‌هايشان را خریداری كنند تا آثار ادبی با ارزشی تولید شود.

اين شاعر و روزنامه‌نگار تصريح كرد: این گونه می‌شود از شعر و جوانان شاعر حمایت کرد.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :