بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/۱

بعضي ها عجب رويي دارند. الكي مته به خشخاش مي ذارن! كه چي؟ كه چرا آن جور كه اونا مي خوان چرخ زندگي براشون نمي چرخه! خب، شايد زنگ زده! شايد چشمشون زنگ زده و بايد چشماشون رو بشويند و جور ديگري ببينند. و چند نقطه و پرانتز و آكولاد و غيره.

جدن كه روي بعضي ها خيلي خيلي پهن و زياده. كه چي؟ كه چرا جهان به كام اونا نيست. در صورتي كه نمي دانند جهان معمولن به كام كاسه ليسان است و بس!

خب، براي اينكه روشن بشيد، مثالي مي زنم. يكي از همكاران اداره اي مون كه بلاست و در شعري كه مي خوانيم حضور دارد: «لاريجاني بود در اين زمونه بلا» مرتب مثل پير زنان نق مي زند كه 6 سال پيش براي منازل اجاره به شرط تمليك ثبت نام كرده اما تا كنون آپارتمان نقلي و فسقلي و يا كارتن خرمايي رو تحويلش ندادن و از اين جور حرفاي صد تا يه غاز كه يك ريال ارزش ندارن و هر جا برود بزند كسي برايش تره خرد نمي كنه. چرا كه اين روزا كسي گوش مفت ندارد كه انتقاد بشنود و چند نقطه!

اين منتظر المنزل و به شرط التمليك آن قدر رويش زياد شده كه از ما مي خواهد مشكلش رو توي روزنامه چاپ كنيم و مي گويد: «مشكل من مشكل خيلي هاست. در حالي كه 6 سال است انتظار مي كشيم و در مرحله چهارم هم هستيم آمده اند و از مرحله هفتم، ثبت نام مي كنند

خب، ما كه حرف هايش را جدي نگرفتيم و برايش تره كه چه عرض كنم، كاغذ باطله هم خرد نكرده و نمي كنيم! جالب اينجاست كه اين عده به وزارت مسكن هم شكايت كرده اند اما آنجا هم تحويلشان نگرفته اند و شكايت‌شون رو فرستادن در منزلشون و گفته اندبه مسكن و شهرسازي محل مراجعه كنيد

خب، اين چه كاريه؟ از همون اول مراتب گله و شكايت خود رو مي دادين مسكن استان، فكر كردين تا شكايت به تهران مي بريد، سريع مي آيند و منازل را تقديمتون مي كنن؟! عجب رويي داريد بعضي مثل همين لاريجاني خودمان! فكر كنم به سنگ پا بگن زكي! هر چند اگر سنگ پا زبان داشت به آدم هاي پر مدعا و عجول مثل همين لاريجاني مي‌گفت: زرشك!

راستي هوا گرم شده، بريم ببينيم آب زرشك و آب ليمويي توي يخچال هست بزنيم بالا تا بياييم سر حال! لامصبا اول بسم ا... حلق مون رو با مسكن اجاره به شرط چاقو، ببخشيد، به شرط تمليك و تاخير و چند نقطه تلخ مي كنن. الهي بي اجاره به شرط تمليك بشي كه اين قدر نه وقت ما رو بگيري و نه از اين سازمان گله و شكايت كني. به جهنم كه بعد از 6 سال شرايط لازم مبني بر داشتن دو بچه را از دست داده اي و حالا سه ، چهار تا بچه داري.

شايد يكي از علت تحويل ندادن منزل به جناب عالي همينه كه هم تعداد بچه هات و هم روت زياد شده است

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :