بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/۱

چقدر ما خوزستاني ها خونگرم و ميهمان نواز و عاشق و مددجو و ياري دهنده و از اين جور دمت گرمي ها هستيم. تا چند روز پيش آب كارون را از سرچشمه هاي آن براي چند شهر و استان اختصاص داديم. البته نه اينكه اختصاص داديم كه اختصاص دادند. اما ما هم ته دلمان راضي بود. شايد در اين خصوص عده اي ناراضي بودند و طومار جمع كردند و مصاحبه و گرد و خاك راه انداختند و چند نقطه اما مگر ما حاضر مي شويم كه آب سر بالا برود و قورباغه ابوعطا بخواند؟! اي بابا اين ضرب المثل چه ربطي داشت به صحبت ها و سوژة ما؟! بگذريم، بعد از برنامه ريزي و طراحي و چند نقطه براي انجام آبرساني به استان ها و شهرهايي نظير اصفهان و قم و كرمان و رفسنجان و يزد و كاشان و چند نقطه اين بار نوبت سيرجان رسيد. مي گويند: «موسسه عمليات انتقال آب از سرشاخه هاي كارون به سيرجان به ثبت رسيده است». خب مبارك است!! حالا چرا اينقدر دير؟! اصلن اين مسوولان وزارت نيرو و نمايندگان مجلس و دولتمردان و ديگران چرا نمي گردند توي روستاها و ده كوره ها و بخش ها و شهرها و استان هاي داخلي و نيز خارجي ببينيد كجاي اين جهان پهناور آب ندارند تا ما بتوانيم مردم تشنه لب جهان را از نعمت آب آشاميدني سالم آن هم از سرشاخه هاي كارون بهره مند كنيم!! عجب مسوولان كم كاري داريم. چرا نمي گردند و مناطق كم آب و بي آب دنيا را براي ما پيدا نمي كنند و كار آبرساني را از اين سرشاخه هاي كارون كه در نگاه مسوولان مثل در مي درخشد، پيگيري نمي كنند؟!!شايد مشغول نوشيدن آب معدني هستند!

جدن كه بعضي ها خيلي خيلي تنبل هستند. فقط اين حبيب اله خان بي طرف ما پارتي بازي نمي كند و هر جايي كه اب نياز باشد، مي فرستد و يا براي فرستادن برنامه ريزي مي كند!! خب، به سلامتي سير جان هم از رفسنجان آبرساني خواهد شد. و ما از اين كه آب به خانه روا نيست و به جاهاي ديگر رواست، داريم عشق مي كنيم! راستي بعد از سيرجان نوبت كجاست؟! لااقل شهرها و روستاها يا مكاني را در نظر بگيريد كه سير نباشد و تشنه باشد كه آب بهتر بهشون بچسبد!! اصلن مسوولان محترم چرا يك اطلاعيه اعلام آمادگي براي آبرساني به تمام نقاط دنيا در مطبوعات و صدا و سيما نمي زنند؟!! من از مسوولان محترم تقاضا دارم كه اينقدر اين پا و آن پا نكنند و هر چه سريعتر قواي مقننه و مجريه را در سرشاخه هاي كارون مستقر كنند و از آن جا به امور آبرساني در كل ايران و حهان رسيدگي كنند. فقط تقاضا داريم استان خوزستان را هم جزو استان هاي خارجي محسوب كنند و در نوبت آبرساني قرار دهند متشكريم و دمتون گرم!!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :