بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٩/٤/٢٠

آسیاب برق به نوبت!!

گفت: شنیدی مقامات شرکت نیروی الکتریکی پاکستان اعلام کردند: ایران در چارچوب توافقات دو کشور برق تولیدی خود را با نرخی نسبتا ارزان به پاکستان صادر خواهد کرد.

گفتم: تو چی ؟! شنیدی که اتحادیه تعاونی های مسکن غیر مهر کوی مهدیس اهواز با 10 هزار نفر عضو 13 سال است که منتظر الطاف شرکت توزیع نیروی برق اهواز هستند تا از نعمت روشنایی برخوردار شوند؟!

گفت: این مقامات گفتند: ایران کشور برادر و مسلمان ما به دلیل بروز بحران کمبود برق در پاکستان با نرخی نسبتا ارزان به این کشور برق صادر می کند و این عمل مشکل مذکور را تاحد قابل ملاحظه ای کاهش می دهد؟

گفتم: اتفاقا بی مقام های کوی مهدیس اهواز هم گفتند: با این که شرکت توزیع نیروی برق در دو سال گذشته طبق مصوب نامه ای متعهد شده بود که به کوی مهدیس برق کشی کند اما تا کنون اقدامی انجام نشده است!

گفت: شاید مصوب نامه در ارتباط با کشور برادر پاکستان بوده نه کلان شهر اهواز و کوی مهدیس!

گفتم: حالا چند مگاوات می خواهند به برادران پاکستانی برق صادر کنند؟

گفت: ایران در حال حاضر تنها 100 مگاوات برق به پاکستان صادر می کند؛ اما موافقت نامه اولیه صادرات 1000 مگاوات برق ایران به پاکستان چندی پیش بین دو کشور به امضا رسید و  قرار است در دو سال آینده کار آغاز شود.

گفتم: به 10 هزار عضو کوی مهدیس اهواز بگویید : اولا آسیاب به نوبت! ثانیا، هیچ نگران نباشند؛ در دو سال آینده که برادران پاکستانی از نعمت صادرات 1000 مگاوات برق کشورمان بهره مند شدند، ما می رویم و با آن ها قرارداد می بندیم و زمینه های واردات برق از پاکستان را برای برقدار کردن برادران کوی مهدیس اهواز فراهم می کنیم!!

گفت: خدا خیرت بدهد. از قدیم هم گفته بودند: چراغی که ابتدا به خانه های خارجی رواست به خانه های داخلی نارواست و ما حالی مان نبود!!

حبیب اله بهرامی

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :