بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٤

در ارتباط با جاري شدن نفت در شهرستان مسجدسليمان، بچه نفتون آمد و گفت: مي خواهم به همشهريانم يك مژده خيلي خاص و درست و حسابي بدهم. هر چه به او گفتيم كه مژده ات را اول به ما بده تا آن را پايين و بالا و سبك و سنگين كنيم و بعد آن را بچاپانيم، اما مگر زير بار رفت؟!

 

اصرار و ابرام و يكدندگي و لج و چند نقطه كرد تا اين كه مژده اش را داد. شما هم بخوانيد و يا بشنويد. كي به كيه!

«همشهريان عزيزم! اين كه نفت در شهر جاري شده است و روزنامه ها از جمله همين روزان خودمان نوشته كه شما به ستوه آمده ايد، نه تنها مرا نگران نكرد كه خوشحال هم شدم! چرا كه جاري شدن نفت در شهر يعني كه نفت از زير دست و پاي شركت ملي نفت مناطق نفتخيز و يا خشكي و چند نقطه بيرون آمده است! و در اصل امروز نفت ملي شده است نه ديروز و پريروز!

چرا كه هر شهروندي در مسجدسليمان به نفت دسترسي دارد. اصلن شما مي توانيد در خانه ها و حتي در اتاق خواب و هال و پذيرايي و حياط منزلتان چاه حفر كنيد و صاحب آن شويد. حتي مي تواند چاه نفت را به ثبت برسانيد و آن گاه بشكه بشكه به داخل كشور و يا خارج بفروشيد. ماشاء اقيمت هر بشكه نفت هم كه به 60 دلار رسيده است. خب، مسوولان به جاي اين كه نيمه شب بيايند و شما را از خواب بيدار كنند و پول نفت را تقديمتان نمايند، (1) ديگر مزاحم شما نمي شوند و من از طرف آن ها به شما اجازه مي دهم كه از چاه هاي نفتي كه در منازلتان حفر مي كنيد، بهره ي لازم را ببريد. اصلن در شهر نفتي نبايد انتظار داشته باشيد كه نفت بيرون نيايد! شايد انتظار داريد ماست و يا آب معندي بيرون بيايد! خب اگر شما آب نداريد در عوض نفت داريد. نفت بدهيد آب بخريد!

خب، به سلامتي، ديگر نه كسي به ستوه مي آيد و نه شخصي اعلام مي كند و نه هيچ چيز ديگر.

به گمانم با اين توضيحي كه بنده دادم، نه تنها به ستوه نمي آييد كه خوشحال و شادمان هم خواهيد بود. پس از همين الان از مسوولان تشكر كنيد كه باعث شدند خانه هاي شما را نخرند و پول آن ها را ندهند و در نتيجه توي خانه هاي لبريز از نفت بمانيد و صاحب اين طلاي سياه شويد. مباركتان باشد! راستي تشكر از مسوولان و دعا به جان آن ها فراموش نشود. جدن كه امروزه نفت توي مسجدسليمان ملي شده است و بايد يك جشن درست و حسابي گرفت!! تشمال فراموش نشود. هنار هنار هنار هن …. !

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :