بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٥

اگر يادتان باشد چند ماه پيش بود كه بين شهردار مسجدسليمان و يك عضو شوراي شهر كتك كاري صورت گرفت و شهروندان از اين كتك كاري به عنوان يك مبارزه ياد كردند! البته چند نفر از آن ها. هر چند كه مبارزه اي نبود بلكه يك چيز بود. شايد هم چند نقطه بود! چرا كه هر كسي از نگاه خود شد يار من! آخرش نفهميديم كه اين كتك كاري براي چه بود و چرا اتفاق افتاد و چند نقطه! خب، اين مسأله فيصله يافت. تا اين كه در روزنامه اي خوانديم كه كتك كاري شهردار و اعضاي شوراها باب شده!“ يعني اين كه بين شهردار هويزه و يكي از اعضاي شوراي اسلامي شهر كتك كاري رخ داده است! در نتيجه اين كتك كاري كه شاهدان عيني نقل كرده اند: زير چشم شهردار به رنگ و اندازه ي يك بادمجان بر آمده است!

البته شاهدان عيني فقط از بادمجان نام برده اند و نگفته اند كه اين بادمجان از چه نوعي است! اگر از نوع بماست كه نبايد آفت داشته باشد. اگر از نوع ديگر كه آفتش بايد بررسي شود! به گمانم مقصر اين كتك كاري ها هيچ كس نيست! بلكه اين اتفاقات كه هر از چندگاهي رخ مي دهد به خاطر آگاهي و آشنايي مردم با وسعت دوستي ها و محبت ها و همكاري ها و هماهنگي ها و عشق و دلدادگي ها و چند نقطه ها است. اصلن همين كتك كاري يك فلسفه اي دارد كه نبايد به عنوان زد و خورد به آن نگاه كرد بلكه بايد از آن به عنوان چالشياد كرد. گفتمان و چالشي بين دو عضو شهر و شهردار رخ داده و تبديل به مالش و كوفتمان شده است! اين كه عجيب نيست؟! اتفاقن اگر از اين دست چالش ها مرتب در ميان مسوولان و حتي مسوولان و شهروندان رخ دهد، فكر كنم هم ديدني خواهد بود و هم شنيدني و هم چند نقطه!

بنابراين بنده يعني دلتنگ زاده از همين تريبون حمايت قاطعانه خود را از اين چالش كه تبديل به بادمجان، ببخشيد، تبديل به مالش شده اعلام مي دارم و براي اين كه نه تنها من بلكه همه ي بر و بچ ستون دلتنگي ها مؤدب شوند مي روم تا با دل فراخ زاده درگير شوم و توليدات بادمجان را افزايش دهم كه لااقل در اين مورد به خودكفايي برسيم!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :