بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٥

نظر دادن خيلي خوب است. اصولن يكي از اموري كه مي تواند به بهبود فعاليت ها كمك كند و تلاش مديريت ها را به سرانجام برساند، نظر است. يعني اين كه شهروندان نظر بدهند و مسوولان اين نظرها را مورد مداقه و بررسي قرار دهند و سپس بهترين آن ها را به مرحله ي عمل درآورند.

خب، به سلامتي، اين پيشنهاد ما انگاري كارساز بوده است!! چرا كه در خبرها خوانديم: “شهروندان اهوازي در مورد عملكرد شوراها نظر مي دهندالبته با تكميل فرم هاي نظرسنجي. نه اين كه بروند توي جلسات شوراي شهر و بخواهند نظر بدهند. چرا كه اين اسمش نظر نمي شود كه ( ! ) نظر همين تكميل فرم هاي نظرسنجي است! اصولن خود واژه ي نظرهم در فرم هاي نظرسنجيوجود دارد! خب، حالا شهروندان براي چه نظر مي دهند؟! اي بابا! اين را كه از هر بچه اي بپرسي مي داند! به خاطر ميزان آگاهي و ارزيابي آن ها از شوراي اسلامي شهر. البته در ديگر كلان شهرها نيز اين نظرسنجي ها صورت مي گيرد. و باز البته اهداف اين نظرسنجي شامل: موفقيت شوراها در انتخاب شهرداران خوب، اختيارات قانوني آن ها، انتظار شهروندان از شوراها و نيز ميزان آشنايي شهروندان با اعضاي شورا مي باشد.

خب، باز هم به سلامتي. اگر بنده يك شهروند باشم مي گويم كه شوراي ما در انتخاب شهردار بسيار موفق عمل كرده است. يكي از اين موفقيت ها خراب كردن ديوار دانشگاه است كه ماجراي آن انگاري ختم به خير شد. اما نمي دانيم ما چرا هي لي لي به لالاي آن مي گذاريم!

ديگر مورد، اختيارات قانوني شوراها است كه به عنوان مثال مي توان به چند مورد كتك كاري هايي كه در چند شهر استان صورت گرفته اشاره كرد! بالاخره اختياراتي داشتند كه به توليد بادمجان همت نمودند!!

سومين هدف، انتظار شهروندان از شوراها است كه بچه نفتون و دل گپ زاده و دل گشادزاده و B.B.C و دل فراخ زاده و كاكانبو، همه و همه انتظار دارند حالا كه شهرداري نتوانست ديوار دانشگاه را خراب كند لااقل شوراي شهر اقدام نمايد!

چه بسا با همان اطلاعيه اي كه داد، مبني بر عقب نشيني ديوار دانشگاه براي توسعه جاده ساحلي، مسوولان دانشگاه، بايد حساب كار خود را مي كردند! اما چطور شد كه ايطور شد، يعني كسي محلي نگذاشت ما نمي دانيم! خب، دار و دسته يا بر و بچ ستون دلتنگي ها از شوراي شهر به عنوان شهروندان اهوازي انتظار دارند با توجه به مهم تر بودن جاده ساحلي نسبت به ديوار دانشگاه لازم است، يك چالشي صورت گيرد! وقتي كه ما نتوانستيم آن ور همين جاده اي كه فعلن محل عبور و مرور است جاده مان را احداث كنيم و هنوز اندر خم يك كوچه هستيم! ( منظورمان جاده كنار ساحل رودخانه است كه مدت ها به حال خود رها شده ) بايد نسبت به خراب كردن ديوار و حتي خود دانشگاه اقدام كنيم ( ! ) تا كارمان زودتر انجام شود درست نيست مدت زمان فعاليت مان تمام شود، آن وقت ساخت اين جاده به آمار عملكردمان اضافه نشود!

و اما مورد آخر. يعني ميزان آشنايي شهروندان با اعضاي شوراي شهر. بحمد اهم مردم و هم تمام بر و بچ ستون دلتنگي ها با اعضاي شوراي شهر آشنايي كافي و وافي دارند و با آن ها آب معدني، ببخشيد، آب شرب توي لوله هاي اهواز را نوشيده اند و پاي صحبت هاي آن ها نشسته اند و فيض لازم را برده اند و از آن طرف آگهي هاي لازم را براي چاپ در روزنامه دريافت كرده اند!!

خب، بنده به نمايندگي از تمام بر و بچ اين ستون نه تنها از اعضاي شوراي شهر اهواز كه از تمامي اعضاي شوراهاي شهر و حتي روستا تشكر مي كند. حالا به چه خاطر، خودمان هم نمي دانيم! شايد خود اعضاي شوراي شهر بدانند كه چرا ما از آن ها تشكر مي كنيم! جا دارد ما را هم در جريان بگذارند تا دريابيم كه فلسفه ي تشكرمان چيست كه خودمان نمي دانيم!! پس مرسي و شكرن كثيرا.

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :