بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/۱٤

تا در خبرها خوانديم كه توزيع آب در بعضي از مناطق شهرستان مسجدسليمان به وضع بحراني رسيده و اعتراض مردم را به دنبال داشته است، حسابي تشنه‌مان شد! رفتيم توي يخچال و از بطري‌هاي آب معدني آب تگري زديم توي رگ‌مان تا حال بياييم، بدون اين كه ديگران فكر كنند كه دارندگي برازندگي است!

البته بنده بچه‌نفتون نيستم كه ناراحت شوم كه چرا مسجدسليماني‌ها آب ندارند، بنده B.B.C هستم و مثل برخي مسوولان بي‌خيال بي‌خيال! خودم آب داشته باشم، بخورم و بنوشم و بپاشم و هدر بدهم و چند نقطه همين كفايت مي‌كند! ديگر به هيچ چيز فكر نمي‌كنم. اصلن فكرم را براي اين چيزها چرا مشغول كنم؟ اگر توزيع آب در مناطق سرمسجد و نفتك و ريل ويل نامناسب است و اهالي اعتراض كرده‌اند. اگر اهالي مناطقي چون بهداري و هشت بنگله از بي‌آبي رنج مي‌برند، اگر برخي از روستاهاي «انديكا» آب شرب ندارند، خب ما كه آب شرب داريم! وقتي كه ما آب شرب داريم چرا خودمان را ناراحت كنيم كه عده‌اي آب شرب ندارند؟!

خب مسوولان به فكرشان هستند و يك كاري مي‌كنند! بالاخره با تانكر، بشكه و يا به هر وسيله كه بشود، آب به اين مناطق مي‌رسانند. حالا اگر دير و زود شد، مشكلي نيست، تشنه‌لبان مسجدسليماني تحمل كنند، آدم كه در عصر ارتباطات و تكنولوژي و دهكده‌ي جهاني از تشنگي نمي‌ميرد! در نهايت از وزير نيرو خواهش مي‌كنيم بعد از آبرساني به باغات پسته‌ي رفسنجان، يك فكري هم براي شما تشنه‌لبان بكند. حالا اگر با تانكر نشد براي شما آب بياورند، مي‌گوييم از همان محل باغات پسته تا خود مسجدسليمان لوله‌كشي كنند تا شما هم از نعمت پسته، ببخشيد! آب پسته‌اي برخوردار شويد! حالا اگر چند سالي طول كشيد، مقصر مسوولان نيستند! ممكن است حبيب‌اله خان بي‌طرف وزير امروز نيرو در كابينه‌ي بعدي نباشد و ديگران هم فكر او را به مرحله‌ي اجرا در نياورند و در نتيجه وضعيت آبرساني به مسجدسليمان مختل شود. خب، فكر مي‌كنيد اينجا ايشان و دولت خدمتگزار مقصر است؟!

اصلن مسجدسليمان 97 سال آب شرب لوله‌كشي شهري درست و حسابي نداشت! البته نه اين كه نداشت، كه داشت، آن هم آب شرب لوله‌كشي شركتي يعني شركت نفتي. خب حالا كه شركت نفتي نيست، آب هم نبايد باشد(!) توي اين 97 سال هيچ كس كاري نكرد، چيزي نگفتيد. اگر هم گفتيد، كسي محل نگذاشت! خب حالا هم ما مسوولان محل نمي‌گذاريم و مي‌گذاريم براي دولت بعدي كه آمده تا عدالت را اجرا كند! البته آن زماني كه مسجدسليماني‌ها نفت و آب داشتند، خيلي از شهرها نفت و آب نداشتند خب ما از نفت و نيز آب از سرچشمه برداشت كرديم و داديم به ديگر شهرها و استان ها و حتي خارج از كشور تا آن‌ها آباد شوند كه شدند. حالا ديگر حالي نمانده كه برگرديم، ببينيم اين انار مچاله شده اي كه بر جاي گذاشته ايم را چه كار بايد بكنيم! شما نگران نباشيد چند روز ديگر تشنگي را تحمل كنيد بالاخره دولت بعدي فكري به حال شما مي‌كند. همين جوري كه نمي‌گذارند شما از تشنگلي له له بزنيد. منتها بايد صبر كنيد. 97 سال صبر كرده‌ايد، چند سال ديگر هم صبر كنيد تا يك قرن شود و آن وقت در جهان به عنوان شهري كه يك قرن آب ندارد، مطرح مي‌كنيم به مقام اولي دست يابيد! و افتخاري بر افتخارات ديگر مسوولان اضافه شود!! هرچند كه 50 –60 مقام اول را يدك مي‌كشيد!

 

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :