بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/۱٩

سلام بر شما هفتكلي ها! درود بي كران بر شما. درود و صد سلام. شنيده ام كه شهر شما فاقد بيمارستان است و يا به عبارت بهتر، بيمارستان نداريد. آن هم در دوراني كه علم و تكنولوژي و دانش و ارتباطات و چند نقطه سراسر جهان را فراگرفته است به گونه اي كه با انگشت بر چند دگمه مي تواني به تماشاي دنيا بروي!

شما نگران نباشيد اگر بيمارستان نداريد ولي عشق داريد محبت و صفا و جوانمردي و اخوت داريد. من هفتكلي نيستم ولي 6 ماه قبل از انقلاب اسلامي آنجا خدمت كرده ام و از صفا و محبت شما بهره مند شده ام و هنوز از يادم نرفته است در سال 1355 تيم پرسپوليس هفتكل تيم قدرتمندي بود و تيم ما كه شامل درجه داران و سربازان و افسران بود در مقابل تيم شما 2-3 شكست خورد و من در دفاع تيم پادگان توپ مي زدم البته الان به جاي توپ قلم مي زنم. اما از اين قلم ما بخاري برنمي خيزد. چرا كه مسوولان براي نوشته‌هاي ما نه تنها تره كه نان خشك هم خرد نمي كنند. اسم نان خشك آمد، يادم افتاد كه حتي نان خشك هم توي سفره ندارم كه صبحانه بخورم! بگذريم و برويم پهلوي شما عزيزان هفتكلي كه با عشق داريد در دايره زندگي فقيرانه اما با صفا و صميميت خود تاب مي خوريد.

مي دانم كه شما از مسوولان به خصوص نماينده شهرستان انتظاري نداريد وتنها از آن‌ها مي خواهيد كه هر چهار سال يك بار بيايند و دقايقي سخن برانند و آن گاه آراي خود را جمع كنند و بروند و شما هم با همان مشكلات كهن مي سازيد و مي سوزيد و يا مي سوزيد و مي سازيد!

شما اگر بيمارستان نداريد ولي عشق و صفا و محبت و معرفت داريد. مي شود بيمار نشد . مي شود بيماران را به اهواز و يا ديگر شهرهاي استان و يا تهران برد و درمان كرد و از فرد و يا دستگاهي انتظار نداشت. لطفن سعي كنيد بيمار نشويد تا نياز به بيمارستان پيدا نكنيد.

باور كنيد مسوولان ما خيلي خدمتگزارند!! ولي نمي دانند و يا نتوانسته اند اين خدمت خود را چگونه ارايه كنند! آنها لبريز خدمت هستند. شايد هم نمي دانند كه هفتكل در كجاي ايران و يا خوزستان قرار گرفته است!! در غير اين صورت نسبت به ساخت يك بيمارستان در اين شهر اقدام مي كردند!!

وقتي كه داشتم خبر «هفتكل فاقد بيمارستان است» را مي خواندم تيتر «ثروت هاي نفتي در جيب دلالان» نظرم را به خود جلب كرد. اين تيتر از زبان معاون وزير نفت بيرون آمده است. وي هشدار داده بود! هر چه به مغزم فشار آوردم كه اين هشدار براي كه و چه و چند نقطه داده شده و حالا آن هم در پايان كار دولت خاتمي فرياد مي شود، چيزي به عقلم نرسيد!

يعني جناب معاون وزير نفت به ما هشدار داده است كه مواظب باشيم!! و يا به مقامات بالاتر؟! اگر به مقامات بالاتر كه به راحتي مي تواند برود و اين موضوع را عنوان كند و نيازي هم به عنوان كردن آن در مطبوعات ندارد!

لااقل هشدار مي داد كه آهاي مسوولان! هفتكل، همان شهري كه زماني نفت داشت و مثل نفت سفيد و مسجدسليمان و آغاجاري برو و بيايي داشت و متمدن بود، امروز بيمارستان ندارد . حتي از پول نفت آن براي مردمش بيمارستان ساخته نشده اما از پول نفت هفتكل در جاي جاي اين مرز و بوم نه تنها بيمارستان كه هزار كار ديگر انجام دادند و نيم نگاهي هم به هفتكل نينداختند. اصلن ما از مسوولان خيلي خدمتگزار چيزي نمي خواهيم فقط آنها بگويند: هفتكل در كجاي ايران قرار دارد و چه دارد و چه ندارد و مردمانش چگونه زندگي مي كنند و روزگار را سپري . همين.

اصلن بهتر نيست به جاي انتظار از مسوولان خيلي خدمتگزار برويم سراغ همين دلالان نفتي و مشكلات هفتكل را مطرح كنيم شايد آنها دلشان نازك تر بود و كاري انجام دادند! حتمن كه نبايد كلمات اصلاحات و اصلاح طلبان و خدمتگزار و مردم سالاري را يدك بكشند تا بتوانند كاري انجام دهند!! راستي اگر اين كلمات نبودند، خدمات دولت خدمتگزار را چگونه مي توانستيم بشماريم؟!! پس، اين از دولت اصلاحات و مردم سالار و خدمتگزار.

ببينيم دولت اصولگرايان كه شعار مردم دار بودنشان در طول 8 سال فعاليت خاتمي گوش زمين و زمان را كر كرد، چه مي كند؟! اين گوي و اين هم ميدان. يعني اين خوزستان و اين هم هفتكل و مسجدسليمان و آغاجاري و نفت سفيد و چند نقطه.

بحمداانگاري هر سه قوه ي كشور در دست اصولگرايان است و از آنجا كه اين آقايان و خانم ها تاكنون در شعارها و وعده ها مردمي بودن خود را اعلام كرده اند، ببينيم در عمل چه مي كنند. ها جونم پاي دولت اصولگرا! ببينيم چه مي كنيد؟ راه هفتكل و شهرهاي محروم را پيدا مي كنيد و يا از دايره تهران و استان‌هاي خاص بيرون نمي آييد

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :