بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٢٤

اين كامپيوتر و يا رايانه هاي دستي ويژه‌ي خبرنگاران هم شده سوژه‌ي بعضي‌ها از جمله همين خبرنگاران تهراني كه فكر مي‌كنند دنيا زير بال و پر آنهاست و همه‌ي امكانات بايد در اختيارشان باشد و ضمنن شهرستاني‌ ها نيز حقي ندارند!

در صورتي كه بايد گفت: چند نقطه خيال باطل! مارو بگو! انگاري تا كلمه‌ي زهي را برداريم و جاي آن چند نقطه بگذاريم هيچ كس متوجه نمي شود! در اين مورد بايد به خودمان هم گفت: زهي يا زكي يا زرشك!

اسم زرشك آمد يادم افتاد به قيمت آن كه چقدر گران است! اصلن نمي‌شود به طرفش رفت! بنابراين حالا كه قيمتش بالاست و دست ما هم كوتاه و به نخيل زرشك نمي‌رسد، لذا لازم است كه به زرشك بگوييم: زرشك تا دلمان خنك شود.

چرا كه وقتي دستت به گوشت نمي‌رسد بايد بگويي بو مي‌دهد!

بگذريم، ما داشتيم و يا مي‌خواستيم درباره‌ي كامپيوترهاي دستي يا همان لپ‌تاپ‌هاي اهدايي رياست جمهوري حرف بزنيم ولي به حاشيه افتاديم. هرچند ديگراني هم كه مسووليتي در قبال اين كامپيوترها گرفته‌اند به حاشيه رفته‌اند! جالب اينكه اين انجمن صنفي روزنامه‌نگاران كه خود را تافته جدا بافته مي‌بينند، اعلام كرده‌اند كه بايد بياييد تهران و فرم پر كنيد و 700 هزار تومان بريزيد به حساب. آن وقت اگر اولويت داشتي و يا اسمت از قرعه كشي بيرون آمد، آن هم با 3 سال سابقه كار مي‌تواني لپ تاپ ببري!

عجب! كلي بايد پول بدهي و خرج كني تا بتواني يك لپ تاپ بگيري . يعني فقط 300 هزار تومان مربوط مي‌شود به هديه‌ي رييس جمهور و خودت بايد 700 هزار تومان از جيب مباركت اخ كني!

در صورتي كه توي بازار آزاد با همين 700 هزار تومان مي‌تواني يك لپ‌تاپ درست و حسابي بخري و منت حاتمان طائي را هم نبري! همين و مرسي!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :