بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٢٦

 درخبرها خوانديم كه «يكي از كارگران معدن قلعه ژري بيرجند به خاطر خودداري مديريت از پرداخت 50 هزار تومان وجه نقد دست به خودسوزي زد و با وجود اقدامات درماني به عمل آمده جان باخت

خب، به نظر شما خوانندگان عزيز، بنده يعني دلتنگ زاده و همكاران از جمله خود – B.B.C اهوازي كه استاد در امور گاگريو و چند نقطه است چه كنيم؟

لطفن ما را راهنمايي و ارشاد كنيد.

البته بچه نفتون مي‌گويد: بياييم سينه بزنيم. يعني B.B.C نوحه بخواند و ما هم سينه بزنيم! اما نه. اين نوحه خواندن و سينه زدن مخصوص يكي از نمايندگان است و ما نمي‌توانيم بدون اجازه‌ي او دست به اين كار بزنيم!

دل گشاد زاده مي‌گويد: بياييد بي‌خيال شويم. از ان جور اتفاقات زياد مي‌افتد وقتي مسوولان محل نمي گذارند و يا توجه نمي‌كنند، خب ما چرا كاسه‌ي داغ‌تر از آش باشيم؟!

دل گپ زاده نيز مي‌گويد: برويم يقه‌ي مديريت اين معدن را بگيريم و چند نقطه. كه همه مخالفت مي‌كنند و مي‌گويند: ما با خشونت مخالف هستيم و بايد با تساهل و تسامح و از اين جور كلمات دمت گرمي رفتار كنيم!

دل فراخ زاده هم مي‌گويد: برويم و 50 هزار تومان به مديريت اين معدن بدهيم كه اگر كارگر ديگري پول نياز داشت به او بدهد كه ديگر كسي دست به خودكشي نزند كه باز هم كسي قبول نمی کند.

در اين لحظه بنده يعني دلتنگ‌زاده كه در دايره‌ي تفكر و تعقل و تامل و تحمل و چند نقطه سرگردان بودم برخاستم و گفتم: يافتم! يافتم!

همه‌ي همكاران به طرف من رو برگرداندند و گفتند: چه چيزي يافتي؟!

گفتم: من آن چه شرط بلاغ بود يافتم! ما چرا راه دور برويم. مي‌دانيد بيرجند چقدر دور است. چرا يك نيم نگاهي به همين دور و اطراف خودمان نمي‌اندازيم تا ببينيم كه چقدر آدم گرسنه و تشنه و فقير و بي چيز وجود دارد. اصلن به همين رييس جمهور خودمان نگاه كنيد كه فرموده است: «بسياري شب‌ها با گريه‌ خوابيدم» خب، حتمن از درد نداري و بي‌چيزي بوده است! حتي پول تو جيبي‌اش را مي‌گويد كه از همسرش گرفته است! خب واجب‌تر از رييس جمهور چه كسي است؟! با شنيدن اين سخن من، همه آفرين گفتند و 50 هزار تومان‌هاي خود را از جيب درآوردند و به ما دادند تا چه كار كنيم؟ اي بابا! همه‌ي حرف ها را كه نبايد بگوييم. بقيه‌اش را خودتان حدس بزنيد! اين قدر هم كي به كي نيست!!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :