بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٥/٢٩

من هم با زنگنه موافقم! خودشان چند نقطه هستند! اصلن شيطان در كنارشان دارد وسوسه‌شان مي كند. برويد آقايان! برويد! بزرگترهايتان را بفرستيد تا مذاكره كنم. شما جوجه منتقدان را من قبول ندارم، تا ديروز مي آمديد و مي گفتيد فلان چيز را به ما بده اما وقتي كه مخالفت مي شد مي رفتيد و مي گفتيد كه فلاني ، فلان و بهمان است و چند نقطه! چطور شد؟! اگر فلان چيز را به شما مي داديم و بار خود را مي بستيد باز هم مي گفتيد فلان هستيد و بهمان؟! برويد! من به جز با بزرگترهايتان با هيچ كس مناظره نمي كنم حتي با دلتنگ زاده !

مي گويم: آهاي بچه نفتون! چشم ما را دور ديدي و داري حرف هاي قلمبه سلمبه و بزرگتر از دهانت مي زني. اين لقمه حرف هايي را كه برداشته اي اندازه ي دهانت نيست. لقمه ي كوچكتر بردار!

بچه نفتون كه انگاري از وجود ما و حرف هاي كوبنده مان جا خورده است، مي گويد: ببخشيد داشتم نمايش تمرين مي كردم. گفتم تا شما نيامده ايد يك نمايش بازي كنم بيكار نباشم! آخر توي اين اوضاع چند نقطه، بهتر مي توان ماهي منفعت صيد كرد!

مي گويم: اين همه سوژه، حالا چطور رفته‌اي سراغ مدير نفت و وزارت نفت و زنگنه و پروژه ها و مناقصه ها و دلالان نفتي و منتقدان نفتي و چند نقطه ها؟!

مي گويد: آخه اين روزها شده سوژه هاي مطبوعات و سوژه اش ناب و به روزه!

مي گويم: منظورت از خودشان چند نقطه هستند چيست؟

بچه نفتون كه انگاري كمي بر اعصابش مسلط شده است، مي گويد: سخن گران بهايي از يكي از بزرگان به ياد دارم كه فرمايد: «اگر مي خواهي گرگ ها تو را نخورند، گرگ باش

مي گويم: اين چه حرفيه؟ من مي خواهم آدم باشم.

بچه نفتون مي گويد: در مقابل گرگ ها، گرگ باش ولي در مقابل انسان ها، انسان!

مي گويم: آها! حالا دو ريالي ام جا افتاد. خب، حالا من چه و كه بايد باشم؟!

بچه نفتون كه  به حاضر جوابي معروف و مشهور است، توي اين مساله مي ماند و مي رود توي فكر و بعد از كمي تفكر و تعقل و تامل و تدبر مي گويد: بهتر است همان چند نقطه باشي!

مي بينيد خوانندگان عزيز! توي اين آخر عمري هنوز نفهميده ايم كه بايد كه و چه باشيم. لطفن شما ما را راهنمايي كنيد!هاباباميد!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :