بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٧/۱٦

اين «ميدل‌باس» يا كارخانه ي خودروسازي كه 7 ماه پيش با حضور وزير پيشين دفاع افتتاح شد- شده براي ما قوز بالا قوز! نمي‌دانم برخي از مسوولان چگونه چنين اشتباهي را مرتكب شدند كه آمدند و سنگ بناي اين كارخانه‌ را در خرمشهر گذاشتند.

اگر از همان اول كلنگ ساخت اين كارخانه‌ را در اصفهان به زمين مي‌زدند، تا حالا هم آماده شده بود و هم توليدات آن علاوه بر رونق بازار خودرو داخلي، بازارهاي خارجي را هم تكان مي‌داد! اما آمدند و كلنگ آن را در خرمشهر به زمين زدند، ولي بعد پشيمان شدند و شروع كردند به انتقال تجهيزات كارخانه به اصفهان. خب از همان اول «ميدل‌باس» را توي اصفهان احداث مي‌كردند و ديگر امروز نيازي به دردسر نداشتند.

باور بفرماييد اگر در اصفهان اين كارخانه را برپا مي‌كردند، تا حال مسوولان اصفهاني در مجلس و در هيات دولت و در ديگر دستگاه‌هاي بلندپايه، به هر كدام از اصفهاني‌ها يك خودرو تقديم كرده بودند!

باز خوب شد مطبوعاتي‌ها به داد استان رسيدند و مسوولان را در جريان اين انتقال قرار دادند! در غير اين صورت، دنيا را آب مي‌برد و ما مجبور بوديم برويم كورش را از خواب بيدار كنيم. چرا كه ديگر وقت خواب ماندن كورش نيست! و ما اين بار خوابيم و كورش بيدار! ديگر بس است هر چه كورش خوابيده و ما بيدار بوده‌ايم!

اصلن يك پيشنهاد ديگر! يعني يك فكر بكر! چه طور است تجهيزات كارخانه را ببريم اصفهان و آن جا نصب كنيم و با حمايت‌هاي نمايندگان و دولتمردان اصفهاني در پايتخت و نيز در اصفهان، اين كارخانه را به مرحله‌ي بهره‌برداري برسانيم، آن گاه دوباره آن را به خرمشهر منتقل كنيم! اين جوري فكر كنم اختلاف قيمت ذكر شده از بين برود و وزارت كشور هم به تعهدات خود عمل كند! و نيز بعضي از مسوولان ذيربط و كم ربط ما هم از خير و يا شر اين كارخانه و مسايل و مشكلات آن راحت خواهند شد و ديگر نيازي هم به بيدار كردن كورش نخواهيم داشت! و ما هم مي‌رويم يك استراحتي بكنيم! چون امروزه وقت بازنشسته شدن و خوابيدن است و چند نقطه!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :