بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٧/٢۳

اين نمايندگان چقدر وظيفه دارند؟! اول از همه كه قانون گذارند. يعني اينكه قانون مي گذارند. يا به عبارت بهتر قانون وضع مي كنند. طرح و لوايح تصويب و رد مي كنند. وزير و مسوول استيضاح و چند نقطه مي كنند! خبرنگار پارلماني از مجلس اخراج مي كنند! درباره ي تمام امور و مسايل و مشكلات ايران و جهان از جمله استان و حوزه ي مسووليت خود اظهار نظر مي كنند. نظارت مي كنند. پيگيري مي كنند از جمله يكي از اين نمايندگان گفته است: « ما به عنوان نمايندگان مردم در مجلس، كار نظارت بر طرح ها و جلوگيري از حيف و ميل اعتبارات را بر عهده داريمو باز همين نماينده فرموده است: «اگر مسوولي كار نكند، ظلم به مردم كرده است

به گفته ي « كاكا نبو» همه ي اين امور و كارها و نظارت ها و پيگيري ها و اخراج ها و تصويب‌ها و ردها و استيضاح‌ها و چند نقطه ها و وضع و گذاشتن‌هاي! قانون درست، اما چگونه مي توانند از حيف و ميل اعتبارات جلوگيري كنند؟!

تازه، وظيفه اصلي آنها انتخاب استاندار و معاونان استاندار و مديران كل دستگاه ها و فرمانداران و بخشداران و دهداران است و آن گاه معرفي به وزيران مربوط از كشور گرفته تا ديگر وزرا.

راستي، اين نمايندگان عزيز كه دارند در جهت تعيين يك استاندار خوب و كاري براي استانمان از هر گونه تلاشي دريغ نمي كنند، يه خبري، اطلاعي، گزارشي و چندنقطه اي از انتخاب استاندار جديد به ما بدهند، درست نيست كه ما در دنياي اينترنت و ماهواره و دهكده يا كلبه جهاني و عصر ارتباطات، با اين عزيزان ارتباطي نداشته باشيم و از استاندار جديد هم بي خبر باشيم. بالاخره لازم است نتيجه‌ي زحمات و تلاش خستگي‌ناپذير و شبانه‌روزي خود را در انتخاب و تعيين استاندار و معرفي به وزير كشور به ما اطلاع دهند.

اصلن اين وزير كشور چرا نمي‌آيد هر چه زودتر اسامي كانديداهاي نمايندگان ما را براي پست استانداري نمي‌گيرد و آن شخصي كه بيشترين رأي را آورده و يا نمايندگان بيشتري روي آن نظر داده و با او موافقت كرده‌اند، تعيين و معرفي نمي‌كند؟

اصلن وظيفه‌ي وزيران دولت، مشاوره با نمايندگان است. حالا توي هر زمينه‌اي مي‌خواهد باشد. وزيران بايد با نمايندگان مردم ارتباط حسنه و تنگاتنگ داشته باشند و هر قدمي كه مي‌خواهند بردارند با مشورت نمايندگان باشد!

حتي اگر با اعضاي شوراي شهرها و يا مجمع شوراي استان نيز مشورت كنند بهتر خواهد بود! براي مثال اين وزير نيرو بايد براي تدوين تقويم سالانه يا چهار ساله‌ي خود با نمايندگان مردم اهواز در شوراي اسلامي شهر در تماس باشد و با آنها مشورت كند. اصلن همين نامه‌اي كه اعضاي شوراي شهر مبني بر كم‌آبي شهرستان اهواز براي رييس جمهور فرستاده‌اند بايد ابتدا براي وزير نيرو مي‌فرستادند و آن گاه وزير نيرو اگر خودش مي‌توانست مشكل را حل كند اقدام مي‌كرد. اگر هم از عهده‌اش برنمي‌آمد مي داد به رييس جمهور و دستورات لازم را مي‌گرفت و آن‌گاه ترتيب كار را مي‌داد!

راستي اين نمايندگان مجلس كه وظيفه نظارت و جلوگيري از حيف و ميل اعتبارات استان را برعهده دارند، درباره‌ي حيف و ميل پول‌هاي مردم در دست تجارت‌خانه‌هاي موسوم به سيدها و يا همين شبكه هاي غيرقانوني مالي و پولي و اقتصادي چه و ظيفه اي دارند و تاكنون چه كارهايي انجام داده‌اند؟!

لطفن اگر امكان دارد براي ما توضيح دهند، مرسي!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :