بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٧/٢٧

عجب! عجب اشكل مشكل شد! چه فكر مي كرديم چه شد! ما رو بگو كه مي خواستيم پول هايمان را از توي بانك ها بيرون بكشيم و بدهيم دست شبكه هاي پولي و مالي و اقتصادي و چند نقطه كه بتوانيم دو ريال كار و كاسبي كنيم! و آنها هم يك ريال به جيب بزنند!! كاشكي زودتر پول هايمان را بيرون مي كشيديم و 50-60 ميليون توماني مي داديم دست همين تجارت خانه هاي موسوم به «سيدها» تا با پول هاي ما بروند حال كنند! عشق كنند! كيف كنند! اما حيف! تا مي خواستيم پول هايمان را بياوريم بيرون و بدهيم به اين شبه «سيدها» تا بخورند و يا قايم و پنهان كنند، زودي ورق برگشت و اين عزيزان زحمت كش و اقتصاددان و كارشناس و استاد! را گرفتند و چند نقطه!

جدن كه حيف شد اين عزيزان از پول هاي ما استفاده نكردند! باور بفرماييد خيلي خيلي دوست داشتيم كه يكي يا دو تايي سرمان كلاه مي گذاشتند و يا اينكه كلاهمان را بر مي داشتند، اما نمي دانم چطور شد كه دلمان راضي نشد و ترسيديم كه پول هايمان را درآوريم! شايد هم اگر ما پول هايمان را از بانك در مي آورديم و مي داديم به اين اقتصاددان هاي چند نقطه اي كه «آدام اسميت» اقتصاددان پهلوي آن ها لنگ مي اندازد- وضعيت اين گونه نمي شد!

اصلن چطور است ما هم برويم يك دكان بازاري مثل گلدكوييست و الماس و يا تجارت خانه هاي موسوم به «چند نقطه» افتتاح كنيم و از مردم دعوت كنيم تا بيايند و پول هايشان را به ما بدهند تا اين پول ها را بيندازيم توي رودخانه! البته اول به آن ها مي گوييم كه فرض كنيد پول هايتان را انداختيم توي رودخانه كه بعدن ايراد ميراد يا اشكل مشكل نگيرند!

اصلن شعري هم در اين رابطه هست كه مي گويد: تو پول هايت بريز در رودخانه (دجله يا كارون فرقي نمي كند) بعد برو توي بيابان منتظر بمان! و يا اصلن دنبال ما كه پول ها را گذاشته ايم توي گوني و شبانه در رفته ايم بيا!

راستي! خودمانيم، اين همه آدم چرا رفته اند و پول هايشان را ريخته اند توي رودخانه؟!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :