بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٧/۳٠

اين بار برخلاف روال سابق كه «دل‌تنگ زاده» حرف‌هاي طنز و انتقادي مي‌زد، اين جانب «دل فراخ زاده» حرف‌هاي غير طنز و «جد» مي‌زند. حالا كه مساله‌اي به نام انتخابات هيات مديره خانه مطبوعات و ركن ديگري خارج از اساسنامه خانه مطبوعات با عنوان «هيات اجرايي» اعلام وجود كرده است، لازم است كه نظرات حقوقي خود را در همين ستون اعلام كنم تا هم هيات مديره قديم و هم هيات اجرايي و هم هيات مديره جديد بدانند، آن چه نمي‌دانستند و يا نمي‌خواستند بدانند!

-1 خانه مطبوعات خوزستان داراي 3 ركن مجمع عمومي هيات مديره و بازرس يا بازرسان است.

-2بالاترين ركن تصميم گيري در خانه مطبوعات استان «مجمع عمومي» مي‌باشد.

-3 انتخاب هيات مديره بايد توسط يكي از اركان 3 گانه انجام گيرد.

-4 با توجه به اينكه در شرح وظايف بازرسان و هيات مديره، انتخاب اعضاي هيات مديره و بازرسان مقرر نشده است، بنابراين ركن «مجمع عمومي» وظيفه انتخاب هيات مديره را برعهده دارد.

-5 از آنجا كه در وظايف مجمع عمومي فوق‌العاده عزل و قبول استعفاي هيات مديره مقرر شده است، بر اين اساس نتيجه مي‌گيريم كه وظيفه انتخاب هيات مديره و بازرسان برعهده مجمع عمومي عادي مي‌باشد و لذا اتخاذ تصميم از طريق اخذ رأي صرفاً در مجامع عمومي انجام مي‌گيرد. چرا كه طبق مفاد اساسنامه بخصوص ماده 14 هر جا كه عبارت «رأي» به كار رفته است منظور رأي در مجمع عمومي بوده است.

-6 علي هذا برگزاري انتخابات توسط «هيات اجرايي» به دليل عدم پيش‌بيني در اساسنامه وجاهت قانوني نداشته و مصوبات آن نيز باطل است. والسلام

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :