بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/٧/۳٠

هر چه مي‌كشيم (منظورمان گرسنگي است!) و هر چه نمي‌كشيم (منظورمان سيگار است! كه البته ارتباطي هم به اين بحث ندارد!) از دست و زبان و شكم و نگاه همين واسطه‌ها است كه صداي اعتراض رييس اتحاديه‌ مرغداران گوشتي را هم بلند كرده است! گوش كنيد . يعني اينكه بخوانيد: «واسطه‌هاي بازار از شرايط افزايش تقاضا به مناسبت ماه مبارك رمضان سوء استفاده مي‌كنند و قيمت هر كيلو مرغ را از 1750 تومان تا 1900 تومان افزايش داده‌اند

خب، اين از سخنان متين جناب رييس اتحاديه، حالا سخنان يا بيانات شيرين بچه نفتون را بشنويد: «آي واسطه‌ها! چهره‌هاي سرخ‌تان پيدا نيست! واسطه‌ها! واسطه‌ها! كجا هستيد كه مسوولان شما را نمي‌بينند؟ لااقل به فكر مسوولان محترم و ذيربط ما هم باشيد كه در اين ايام نياز به مرغ دارند! چرا قيمت مرغ را گران كرده‌ايد به گونه‌اي كه مسوولان عزيز نتوانند با قيمت 1900 تومان مرغ بخرند و بخورند و هكذا ما نيز هم !!

آي واسطه‌ها! چرا تيكه تيكه كردين دل منو، ببخشيد، دل و جگر و روده و چند نقطه‌ي مرغ‌ها را و آن گاه به قيمت بالا به مشتريان و يا فروشندگان عرضه مي‌داريد؟!

هرچند كه جناب رييس اتحاديه مرغداران گوشتي عنوان كرده است: «افزايش قيمت مرغ به معني گران بودن آن نيست» يعني اينكه اگر قيمت مرغ افزايش يافته اشكالي ندارد و كسي ناراحت نشود چرا كه قيمتش گران نيست كه! حالا قيمت مرغ چقدر بايد باشد تا مشمول گران بودن قرار گيرد، ما كه اطلاع مطلاعي نداريم. لطفن جناب رييس اتحاديه راهنمايي مرغي بفرمايند!!

ضمنن اين جناب رييس اتحاديه‌ بايد در اين زمينه خريداران و نگاه كنندگان و يا تماشاكنندگان را آگاه كنند!!

البته اين جناب رييس باز هم فرموده است: «افزايشي كه هم اكنون در قيمت گوشت مرغ رخ داده و واسطه‌ها به آن دامن زده اند، نصيب مرغداران نمي‌شود و اگر دولت به موقع ذخيره سازي گوشت مرغ را انجام داده بود و اكنون وارد بازار مي كرد، قيمت متعادل‌تر مي‌شد» .

خب، اين هم از تز و يا راهنمايي و ارشاد جناب رييس اتحاديه. گفتيم كه هر چه مي‌كشيم و يا نمي‌كشيم از دست همين واسطه‌ها است! اي واسطه‌ها! چرا به افزايش قيمت مرغ دامن مي‌زنيد؟! درست نيست كه مسوولان ما را ناراحت كنيد. بالاخره اين عزيزان مسوول از جمله همين جناب رييس اتحاديه مرغداران گوشتي چه كنند؟!

بالاخره يك راه و چند نقطه‌اي نشان بدهيد! دولت كه درگير و دار نصب و عزل و چند نقطه است و بيكار نيست. لااقل به فكر اين عزيزان كه به فكر ارزان شدن مرغ و فراواني آن هستند باشيد و اين قدر بدون اذن آنها گوشت مرغ را گران نكنيد.

اي بابا! اين كي به كيه از كي بيد يعني بود؟!

عجب! حالا كه ما مي‌خواهيم از طريق مصاحبه و نوشتن مطالب مرغي گوشت مرغ را ارزان كنيم، اين كي بود كه آمد توي كلاممان و قوقولي قوقو كرد؟! عجب آدم‌هايي ببخشيد! خروس‌هايي پيدا مي‌شود، نمي‌گذارند قيمت مرغ را افزايش، ببخشيد، كاهش دهيم تا همه بتوانند جوجه مرغ، ببخشيد جوجه‌كباب، خيلي ببخشيد، چلو مرغ بخورند! عجب اوضاع و احوال مرغي شد، برويم به كارمان برسيم تا قوقولي قوها نيامده‌اند سراغمان!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :