بچه نفتون
مطالب انتقادی با چاشنی طنز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - ۱۳۸٤/۸/۱

حبيب‌الله بهرامي:
هيات مديره سومين دوره خانه مطبوعات خوزستان به مفاد اساسنامه عمل نكرده است

سرويس: فرهنگ و هنر
1384/07/16
10-08-2005
09:58:55
8407-00499: کد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - اهواز
سرويس: فرهنگ و هنر

نايب رييس هيات مديره دومين دوره خانه مطبوعات خوزستان معتقد است كه هيات مديره سومين دوره خانه مطبوعات خوزستان به مفاد اساسنامه عمل نكرده است وانتخاب برگزار شده توسط هيات اجرايي به دليل عدم پيش‌بيني در اساسنامه وجاهت قانوني ندارد.

حبيب‌الله بهرامي در گفت و گويي با خبرنگار ايسناي خوزستان با بيان اين‌كه هيات مديره خانه مطبوعات خوزستان با برگزار نكردن مجمع عمومي سالانه‌ي خود به مفاد اساسنامه عمل نكرده است، اظهار كرد:« تشكيلات غيرقانوني و ساخته و پرداخته ذهن هيات مديره سومين دوره خانه مطبوعات با عنوان ” هيات اجرايي انتخابات “ در اساسنامه پيش‌بيني نشده است. لذا تا تشكيل مجمع عمومي فوق‌العاده و تصويب اين تشكيلات توسط اعضاي خانه مطبوعات، انتخابات توسط ” هيات اجرايي “ به دليل عدم پيش‌بيني در اساس‌نامه وجاهت قانوني نداشته و در نتيجه مصوبات آن از جمله برگزاري انتخابات جديد هيات مديره باطل است. »

بهرامي در پاسخ به ادعاي رييس خانه مطبوعات خوزستان مبني بر اين كه ” هيات اجرايي در اين دوره نسبت به گذشته براي پي‌گيري مسايل، قانوني‌تر عمل كرد “ خاطرنشان كرد: « آيا برگزار نكردن دو دوره مجمع عمومي عادي سالانه كه مي‌بايست تا چهار ماه بعد از پايان سال مالي تشكيل شود و نيز بي‌خبر گذاشتن اعضاي خانه مطبوعات از عمل‌كرد خود و بازرسان و نيز عدم ارايه گزارش‌هاي مالي قانوني است!؟ »

دبير نخستين دوره ‌خانه مطبوعات خوزستان تاكيد كرد: « از آن‌جا كه هيات مديره سومين دوره خانه مطبوعات خوزستان نسبت به برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه‌ي خود - كه بالاترين ركن تشكيلات خانه مطبوعات است ـ اقدامي نكرده، بازرسان وظيفه داشتند نسبت به برگزاري مجمع عمومي و ارايه گزارش به اعضاي خانه اقدام مي‌كردند كه متاسفانه بازرسان نيز نسبت به انجام امور كوتاهي كرده‌اند! »

بهرامي اضافه كرد: « از آن‌جا كه بازرسان نيز از اجراي برگزاري مجمع استنكاف ورزيده‌اند، مسؤولان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان مي‌بايست نسبت به انجام اين امر همت مي‌كردند اما متاسفانه هيچ كدام از اين عزيزان به وظايف خود عمل نكرده‌اند! »

اين عضو خانه مطبوعات خوزستان تصريح كرد: « موارد فوق نشان مي‌دهد كه افراد و دست‌گاه‌هاي ذي‌ربط و مسؤول يا از مفاد اساس‌نامه بي‌خبر بوده‌اند و نمي‌دانستند چه وظايفي بر عهده دارند و يا اين‌كه براي آن‌ها انجام وظايف قانوني و نيز آگاهي اعضاي خانه از دو سال و اندي عمل‌كرد خود مهم نبوده است. »

بهرامي خاطرنشان كرد: « از وظايف مجمع عمومي، برگزاري انتخابات هيات مديره و بازرسان است و طبق روال دوره‌هاي گذشته كه انتخابات هيات مديره و بازرسان در مجمع برگزار شد، هيات مديره موظف بود نسبت به تشكيل مجمع عمومي عادي اقدام كند. »

وي گفت: « در دوره سوم هيات مديره خانه مطبوعات، اعضاي جديدي پذيرفته شده‌اند كه عده‌اي از آن‌ها شرايط لازم را براي عضويت نداشته‌اند. هم‌چنين وفق اساس‌نامه، نامزدي‌هاي هيات مديرخانه مطبوعات بايد داراي سه سال سابقه عضويت در خانه مطبوعات خوزستان باشند كه اين مورد هم ناديده گرفته شده است. حتي بسياري از اعضاي جديد حق عضويت خود را نيز پرداخت نكرده‌اند كه نشان‌گر بي‌توجهي‌ هيات مديره به مفاد اساس‌نامه است! »

بهرامي از بازرسان و مسؤولان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خواست در اسرع وقت نسبت به برگزاري مجمع عمومي و اخذ تصميم لازم براي ابطال انتخابات اقدام كنند.

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :